0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00

NCP4204 MNR2 G NCP4204 QFN42

1PCS WM8326GEFL WM8326G QFN-81 бесплатен превозот -10 %

Ви благодариме

MST6M40A MST6M40 BGA Нови оригинални автентични интегрирано коло IC LCD чип електронски 1PCS -5 %

MST6 M40 A MST6 M40 BGA Нови оригинални автентични интегрирано коло IC LCD чип електронски 1 PCS

Добредојдовте на нашиот магазинМожете директно плаќање!Организира испорака!Ние имаме многу компанијата видови на стоки во продавница), и, уште поважно, ќе добиете висок квалитет на, најниската цена и брза испорака.Јас сум на чекање за вас!!!Доколку имате потреба можете да ме контактирате, I still haven 't објавени на интернет, бидејќи повеќето од нив.Превозот и плаќање : 1.Ние ја прифати кредитна картичка (зачувам) и толку .2.Ако ви се допаѓа други услови за плаќање, и ве молиме контактирајте со нас.3 .За сите клиент налози, we don 't дури и бесплатно ракување За гасови, 1 КОМПЈУТЕР дел.Кога делови пристигна во вашата локална царина, царински тарифи, ако ние не сме одговорни за било каква царинска или увозни давачки.4 .Ние ќе брод вашата предмети од 1 до 5 работни дена по уплатата.5 .Ние можеме да брод од DHL / ТНТ / EMS / федекс / UPS / пост воздух mail ....

1pcs/број 4-канал Реле Одбор за Контрола Модул Со Optocoupler Изолација Реле Излез 4 начин реле модул за arduino -5 %

1pcs / број 4канал Реле Одбор за Контрола Модул Со Optocoupler Изолација Реле Излез 4 начин реле модул за arduino4канален реле излезни модули, реле излез контакти 250 A 10 A...

Дополнителен Комплет forDIY уно и мега 2560 / lcd1602 / hc-sr04 / HC-SR501 dupont линија во пластична кутија -7 %

Дополнителен Комплет за arduino Уно Р3 / мега 2560 / Серво / 1602 LCD / скокач Жица / HC04 / SR501 со мало полеДополнителен Комплет, RFID Учење Suite за Arduino, вклучувајќи : 1 PCS УНО Р3 (со лого,ако не треба ,ве молиме контактирајте со нас )1pcs mega2560(со лого)1pcs USB кабел1 PCS HCSR04 Ултразвучно сензори 4pinРКSR501 ПИР Сензор за Движење Модул1pcs 65 скокач жици1pcs 830 Точка BREADBOARD15pcs led (Црвена, Зелена, Жолта)30pcs отпор(220 R, 10 K, 1 K)1pcs 10 pin dupont линија(машки да се женски)1pcs potentiometer1pcs активни ѕвончето1pcs пасивни ѕвончето1pcs 74 HC595 N1pcs Инфраред примање на главата1pcs LM35 DZ1pcs Пламен сензор2 парчиња Тркалаат Топката се Префрлите3pcs 5mm LDR5pcs Копчето Прекинувач со Капа1pcs IRдалечински управувач1pcs една дигитална цевка1pcs четири дигитални цевка1pcs 8*8 dot matrix цевка1pcs UNL2003 возачот одбор1pcs 5 V stepper мотор1pcs SG901pcs LCD1602 ЖИТО I2 C1pcs PS2 игра џојстик модул1pcs DHT11 Температура и Влажност, сензор модул1pcs нивото на Водата мерење модул1pcs RFID модул1pcs RFID копче прстен1pcs СМАРТ картичка1pcs звучен сензор модул1pcs еден патот реле модул1pcs RTC модул1pcs 16 копчиња матрица тастатура модул

MB102 Прототип Breadboard За DIY КОМПЛЕТ MB102 Protoboard PCB Одбор Bread Board 16.5Х5.5 CM 830 Holes Solderless Универзална ПрототипНапомена : нови следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само befor пристигне на аеродром на својата земја,Ако сакате да ги пратите логистика информации, ве молиме изберете Кина Пост Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Следење информации на Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се провери овде : www.17track.net / enОвие производи се многу популарни, добредојдовте цел :

Спецификација : Име : n RF905 безжичен модул контактот големина : 44.1 мм, 32.5 мм и 1,6 mmЕпоксидна стаклени влакна PCB одбор материјал : FR 4 работна температура : 20 ~ 80 целзиусови степениБоја : сина напојување напонот : 58 vПроизвод вовед : 1...

CNC 3 D Печатач за Полнење за Мега 2560 Р3 + РАМПИ 1.4 Контролер + LCD 12864 + 6 Граница Вклучите Endstop + 5 A4988 Stepper ВозачотПроизвод Наслов : CNC 3 D Печатач за Полнење РАМПИ 1.4 Контролер + за Arduino Мега 2560 Р3 + LCD 12864 + 6 Граница Вклучите Endstop + 5 A4988 Stepper ВозачотРампи 1.4 : Оваа листа е Pololu трилиони рупии или рампи кратко...

Купи Повеќе Делови Се користи "Додади во кошничка" Ние Ќе се Направи Попуст За Вас.Мојот Пријател, Ако Треба Чип, Мислам Дека Можеме Да Долгорочна Соработка, Имаме Добар Квалитет На Чипови.Ве молам Верувај Ми, јас сум во Потрага Напред За долготрајни Односи На Соработка...

10PCS/МНОГУ SE655 HSSOP36 Автомобил чип автомобил IC -6 %

Entrega : por padr о, кина пост correio й о mais lento, se темпо n o recebi os produtos, por корист deixe uma mensagem став nós, vamos дарlhe став estender о темпо dos bens??!rn Se você necessidade urgente, escolha де outros dhl, ems ....

5PCS/МНОГУ RTD2486RD-ГР RTD2486RD QFP128 -6 %

Гаранција 1 Осигурување за 180 дена 2 Производ гаранцијата се врати превозот од страна на купувачот е одговорен...

10PCS/МНОГУ SE983 QFP Автомобил чип автомобил IC -6 %

Entrega : por padr о, кина пост correio й о mais lento, se темпо n o recebi os produtos, por корист deixe uma mensagem став nós, vamos дарlhe став estender о темпо dos bens??!rn Se você necessidade urgente, escolha де outros dhl, ems ....

5PCS/МНОГУ TPS51624RSM TPS51624 51624 QFN32 -6 %

Гаранција 1 Осигурување за 180 дена 2 Производ гаранцијата се врати превозот од страна на купувачот е одговорен...

5PCS/МНОГУ BCM57780A1KMLG BCM57780 QFN -6 %

Гаранција 1 Осигурување за 180 дена 2 Производ гаранцијата се врати превозот од страна на купувачот е одговорен...

5PCS/МНОГУ JMS539-LGCA2B JMS539 LQFP48 -6 %

Гаранција 1 Осигурување за 180 дена 2 Производ гаранцијата се врати превозот од страна на купувачот е одговорен...

5PCS/МНОГУ DAD1000CPFPG4 DAD1000 TQFP80 -6 %

Гаранција 1 Осигурување за 180 дена 2 Производ гаранцијата се врати превозот од страна на купувачот е одговорен...

5 X Почвата Hygrometer Влажност Откривање Модул Влага Вода Сензор за ArduinoПроизвод карактеристикиВлезен напон : DC 3 ~ 5 VЧип : TCS230Фрекфенција напон : 0 ~ 5 VКористете светли бели LED светлаМоже да биде поврзана директно со МикроконтролерскиОпис на производотОва е едноставна вода сензор може да се користи за откривање на почвата влага кога почвата влага дефицит модул излези високо ниво,и обратно излез низок...

Испраќање на бесплатни 50PCS LNK364GN SMD СОП-7 моќта за управување со чип -5 %

прецизност на Превозот и ракувањето политика, Со цел да се обезбеди да добиете цел ослободени од данок при увоз,ние ќе го пријават како `ДАР` со пониска вредност.Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може да не важат за земји со различни тарифни правила.Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност...

Испраќање на бесплатни 50PCS MOC3083 SMD СОП-6 увезени optocoupler нови оригинални -5 %

прецизност на Превозот и ракувањето политика, Со цел да се обезбеди да добиете цел ослободени од данок при увоз,ние ќе го пријават како `ДАР` со пониска вредност.Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може да не важат за земји со различни тарифни правила.Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност...

Испраќање на бесплатни 50PCS LCA110S SMD СОП-6 optocoupler нови оригинални -5 %

прецизност на Превозот и ракувањето политика, Со цел да се обезбеди да добиете цел ослободени од данок при увоз,ние ќе го пријават како `ДАР` со пониска вредност.Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може да не важат за земји со различни тарифни правила.Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност...

Купи Повеќе Делови Се користи "Додади во кошничка" Ние Ќе се Направи Попуст За Вас.Мојот Пријател, Ако Треба Чип, Мислам Дека Можеме Да Долгорочна Соработка, Имаме Добар Квалитет На Чипови.Ве молам Верувај Ми, јас сум во Потрага Напред За долготрајни Односи На Соработка...

Малина Пи 3 Сензор за Полнење Температура Влажност Магнетни Ласерски Сензори ПРЕДВОДЕНА Отпорност на Отпорник за полнење за Arduino со Мало Поле -8 %

Малина Пи 3 Сензор за Полнење Температура Влажност Магнетни Ласерски Сензори ПРЕДВОДЕНА Отпорност на Отпорник за полнење за Arduino со Мало ПолеПакет Iist : 1 x Мали пасивни ѕвончето модул КЕНТАКИ0061 x 2боја ПРЕДВОДЕНИ од модулот КЕНТАКИ0111 x Хит сензор модул КЕНТАКИ0311 x Вибрации switch модул КЕНТАКИ0021 x Фото отпорник модул КЕНТАКИ0181 x Копчето за вклучување модул КЕНТАКИ0041 x Навалите switch модул КЕНТАКИ0201 x 3боја полна боја на SMD LED модули КЕНТАКИ0091 x Инфраред емисија сензор модул КЕНТАКИ0051 x 3боја ПРЕДВОДЕНИ од модулот КЕНТАКИ0161 x Меркур отвори оптички модул КЕНТАКИ0171 x Јин Yi 2боја ПРЕДВОДЕНИ од модулот 3ММ КЕНТАКИ0291 x Активни ѕвончето модул КЕНТАКИ0121 x сензор на Температура на модул КЕНТАКИ0131 x Автоматски блескави шарени ПРЕДВОДЕНИ од модулот КЕНТАКИ0341 x Мини магнетни полиња за модули КЕНТАКИ0211 x Сала магнетен сензор модул КЕНТАКИ0031 x Инфраред сензор приемник модул КЕНТАКИ0221 x Класа Bihor магнетен сензор КЕНТАКИ0351 x Магија на светлината првенство модул КЕНТАКИ0271 x Ротари енкодер модул КЕНТАКИ0401 x Оптички скршени модул КЕНТАКИ0101 x Откривање на чукање на срцето модул КЕНТАКИ0391 x Полињата за модул КЕНТАКИ0251 x Пречка избегнување сензор модул КЕНТАКИ0321 x Лов сензор модул КЕНТАКИ0331 x Микрофон звучен сензор модул КЕНТАКИ0381 x Ласерски сензор модул КЕНТАКИ0081 x 5 V реле модул КЕНТАКИ0191 x сензор на Температура на модул КЕНТАКИ0011 x сензор на Температура на модул КЕНТАКИ0281 x Линеарна магнетни Сала сензори КЕНТАКИ0241 x Пламен сензор модул КЕНТАКИ0261 x Чувствителни микрофон сензор модул КЕНТАКИ0371 x Температура и влажност, сензор модул КЕНТАКИ0151 х XYоската џојстик модул КЕНТАКИ0231 x Метал допир сензор модул КЕНТАКИ036100 x отпор (10 K / 5.1 К / 100 K / 1 K / 2 K / 330 R / 220 R / 100 R / 10 R / 1 M)1 x Мало Поле

Опис На ПроизводотСликата само обезбедува референца.Тоа не може да биде точно еден, како во нашите акции, бидејќи на МНОГУ различни БР...

Опис На ПроизводотСликата само обезбедува референца.Тоа не може да биде точно еден, како во нашите акции, бидејќи на МНОГУ различни БР...

Опис На ПроизводотСликата само обезбедува референца.Тоа не може да биде точно еден, како во нашите акции, бидејќи на МНОГУ различни БР...

Преносни Комплет Отпорник Скокач Жици Breadboard Switch Копче LDR Батерија Полнач Корисна Дополнителен Комплет за Arduino за Полнење за УНО Р3Пакет Iist : 10pcs 220 Р отпор10pcs 1 К отпорник10pcs 10 К отпорник10pcs 100 К отпорник2 парчиња прекинувачи со сина шапка2 парчиња прекинувачи со црвена шапка2 парчиња прекинувачи со бела шапка1pcs 400 точка breadboard5pcs Црвени LED5pcs Зелена LED5pcs Жолти LED1pcs 20pin машки да машки dupont кабел1pcs 9 V Батерија Полнач2 парчиња 5mm LDR

Плаќање1. Ве молиме бидете сигурни дека вашата исплата сметка е достапна пред да конкурираат на објектот.2. Сите плаќања што треба да се расчисти во 7days откако ќе ја прими стварта...

Карактеристики : Тестирани на Малина Пи Модел Б+Лесно GPIO 'CutАут" пристап (за сите кои сакаат да го користат пауза од одборот)Дведел Малина Пи случај со малку заклучување / отклучувањеSnapодговара за монтажа има Пи безбедноПристап до сите Пи конектори вклучува : Моќ, Видео / Аудио, USB, LAN, micro SD картичка, GPIOОтворите за вентилација за одржување на Малина Пи кул9.5cmx6.2cmx2.7cmБез завртки или собранието потребниЅид ФункцијаМалина Пи Б+ не се вклучениМатеријал : Случајот е изработен од ABS материјал.Димензија : 9.5cmx6.2cmx2.7cmПакет Inlcuded : 1 X Малина Пи Модел Б+ Случај

Бесплатен превозот 1000pcs/многу LM358DR SOP8 LM358 LM358DT Најдобар квалитет -18 %

Добредојдовте наYT Електроника компоненти co.,ltdГаранција 1. 90days' гаранција .2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба)3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

Добредојдовте на нашиот магазинМожете директно плаќање!Организира испорака!Ние имаме многу компанијата видови на стоки во продавница), и, уште поважно, ќе добиете висок квалитет на, најниската цена и брза испорака.Јас сум на чекање за вас!!!Доколку имате потреба можете да ме контактирате, I still haven 't објавени на интернет, бидејќи повеќето од нив.Превозот и плаќање : 1.Ние ја прифати кредитна картичка (зачувам) и толку .2.Ако ви се допаѓа други услови за плаќање, и ве молиме контактирајте со нас.3 .За сите клиент налози, we don 't дури и бесплатно ракување За гасови, 1 КОМПЈУТЕР дел.Кога делови пристигна во вашата локална царина, царински тарифи, ако ние не сме одговорни за било каква царинска или увозни давачки.4 .Ние ќе брод вашата предмети од 1 до 5 работни дена по уплатата.5 .Ние можеме да брод од DHL / ТНТ / EMS / федекс / UPS / пост воздух mail ....

Опис На ПроизводотСликата само обезбедува референца.Тоа не може да биде точно еден, како во нашите акции, бидејќи на МНОГУ различни БР...

Следниве се Слични производи купи навигацијаМоделЕнкапсулацијамногу купи линкSN74 HC595 NНАТОПИSN74 HC595 DСОПSN74 HC32 NНАТОПИSN74 HC393 NНАТОПИSN74 HC08 NНАТОПИSN74 HC14 NНАТОПИSN74 LS08 NНАТОПИSN74 LS04 NНАТОПИSN74 HC00 NНАТОПИSN74 HC164 NНАТОПИSN74 LS139 ANНАТОПИSN74 HC04 NНАТОПИSN74 HC02 NНАТОПИSN74 HC14 DRНАТОПИSN74 HC165 DRСОПSN74 HCT125 DRСОПSN74 HC86 NНАТОПИSN74 LS189 ANНАТОПИSN74 HC165 NНАТОПИSN74 HC154 DСОПSN74 HC574 NНАТОПИSN74 HC27 DСОПSN74 HC74 NНАТОПИSN74 LS04 NНАТОПИSN74 LS47 NНАТОПИSN74 HC4050 DСОПSN74 HC4060 DСОПSN74 LS06 NНАТОПИSN74 HCT08 NНАТОПИSN74 HC4051 DСОП