0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-43 %
2 парчиња 30-СМД White & Килибар Switchback Dual-Боја LED светилки drl Дење Работи Светлата се Претвори Сигнал Магла Светилка Автомобил Стил, Водоотпорен

2 парчиња 30-СМД White & Килибар Switchback Dual-Боја LED светилки drl Дење Работи Светлата се Претвори Сигнал Магла Светилка Автомобил Стил, Водоотпорен

DEN 410.00
DEN 719.52
Това е достапна

Количина на стоки


2 парчиња 30-СМД White & Килибар Switchback Dual-Боја LED светилки drl Дење Работи Светла за Магла Пак Светилка Автомобил Стил, Водоотпорен
LED Дневни Работи Светлина е нов тип на зелени електрична извор на светлина, како резултат на постојан проток контрола на технологијата на напредни прозрачна униформа, тоа е сосема светлина слободно-загадувањето. Опремени со овие светла им овозможи на вашето возило да се види во многу подалеку растојанија и да се подобри безбедноста.
Карактеристики
Тоа е совршен за add-on декорација и користење како Дење Работи / Возење Светлина светилка (светилки drl), Магла Светлина, Под Браник / Решетката / Комплет Светлина.
Секоја светлина домување опрема со 20 дење работи светла и 10 жолта пак Светла.
Лесно да се инсталира. Поврзете на позитивни и негативни жици да било на вашето возило штекер, тоа доаѓа со прилагодливи заградата.
Дење работи светлина ја подобрува безбедноста за време на возењето им овозможува на вашиот vehicie да се види во многу подалеку растојанија. Во голема мера ја подобрува времето на реакција на идване возачи во incldent.
Подобрување на осветлувањето во магла дена за да се избегне сообраќајната незгода, за безбедно возење.
Моден стил дизајн и долг живот-век.
Ниска потрошувачка на енергија, ги зачувате вашите напојување, заштеда на енергија.
Погодна за секој Автомобили, Камиони, спортски автомобили, Приколки.
Детали
Напон : DC 12 V
Моќност : 5 W(еден)
Светла Боја : Жолта (3528)& White(5050)
LED количина : 30pcs Чипови (20 Pcs white & 10 Pcs жолт)
Водоотпорен ниво : IP65
Објектот големина на : 18.5 * 2.5 * 4.0 cm/ 7.3 * 1.0 * 1.6 во
Објектот тежина : 83g / 2.93 оз
Пакет големина : 22.8 * 12.5 * 6.3 cm / 9.0 * 5.0 * 2.5 во
Пакет тежина : 286g / 10.08 о
Црвено жица+ Црна жица = Бела Светлина (Може да се Погодни За Дневно Работи Светло & Магла Светло & Работа Светлина Итн.) Жолта жица + Црна жица = Жолто Светло (Може да Погоден За Возврат Сигнал Итн.)
Пакет Се Вклучени
2 парчиња LED Дневни Работи Светлина
Монтажа додатоци
Нашите предности
Нашата фабрика е професионална производител на led осветлување кое се наоѓа во провинцијата Guang Dong. Ние
има стотици предмети доведоа автомобил светла. Ако ви треба нашиот каталог, ве молиме контактирајте ме. Многу благодарам!
1) Фабриката и цената :
Ние се вистински професионални производителот со 6years од 2007 година, ние секогаш се постојан добавувач на
некои Кинески трговското друштво.
2) Квалитет :
Ние може да ветуваат добар квалитет, нашите клиенти allways задржи бизнис со нас.
3) ОЕМ :
Ако сакате да направите вашиот сопствен модел, сопствени пакување,сопствени LED чип, ве молиме да ги понудите вашите дизајн, може да
се произведуваат за вас!
4) НОВИ производи :
Ние секогаш обидувајте се да ја дизајн на НОВИОТ модел да се направи производи повеќе убава и светла, и ние дизајниравме
некои модели. Плаќање
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку сигурна исплата
процесор ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Испорака
1) ПРЕВОЗОТ ВО СВЕТОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2) Наредби обработени навремено по плаќање на проверка.
3) Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4) На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5) УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати
може да се разликуваат, особено за време на сезона.

Основните својства

Емитуваат Боја:
Бело-Жолто
Wattage:
30-SMD
Тип На Објект:
Пак Сигнал
Објектот Тежина:
100g
За Возило Брендови/Модел:
Audi
Бренд Име:
SAARMAT
Име На Модел:
вообичаениот
Lumens:
30-СМД

Додатоци на производот