0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
#44 #47 Ba9s Бајонет 6.3 V AC/DC 2* 5630SMD Јасно Круг Капа Не потчукнување pinball led Светло pinball игра машина делови 500 парче

44 47 Ba9s Бајонет 6.3 V AC/DC 2* 5630SMD Јасно Круг Капа Не потчукнување pinball led Светло pinball игра машина делови 500 парче

DEN 14399.52
Това е достапна

Количина на стоки


500pcs/многу бесплатен превозот Ba9s #44 #47 Hotselling AC 6.3 V #44 led светилки за pinball игра машина делови
LED осветлувањето е најновата "да се направи" нешто во pinball машини. L. E. D. стои за (Емитуваат Светлина Диоди) се сите бес. Не само што овие се консумираат многу минимална потрошувачка, но тие се многу посветла отколку конвенционалните светилки кои се користат од почетокот на pinball осветлување. Со користење на овие pinball Led диоди под спортови градилиште сјајна нагоре низ пластика, им даде сосема нов изглед на било pinball машина. Направи старата машина дојде на живот со овие супер-светли Led диоди. Не е важно бренд на pinball машина, Bally, Вилијамс, Стерн, Сега, Податоци Истокот, Чикаго Монета, сите се во можност да ги користат овие различни различни pinball ЛЕР. Само да одговараат на вашите сијалица број со нашите струја LED осветлување селекција, и да добијат право оние за вашиот pinball машина. Овие се последните светилки што некогаш ќе го замени. Одлична идеја е да се заменат оние тешко да се добие на светилки, или било светилки кои ги држат изгоруваат. Никогаш не треба да го замени нив некогаш повторно!
Ова ДОВЕДЕ е AC/DC, што значи дека може да се користат и контролирани (внесува) и неконтролиран (GI осветлување) штекерите (подножјата). Не се измамени од страна на ниски трошоци на овие Led диоди, тие се најновите, најголемата, најсветлиот ADT Pinball LED светилки на пазарот, ние гарантираме за тоа или вашите пари назад!
T10 194 #555 Оптоварување База; 906, Ba9s #44 #47 Бајонет База на Крушка,T15 921 #906 бело Оптоварување База;1156 Ba15s #89 бело Бајонет База.
Карактеристики :
Сосема нов и висок квалитет.
Ниска потрошувачка на енергија и ултра долг живот
Лесно да се инсталира, едноставно да се замени, погодно за користење
Замена за конвенционалните халоген сијалица, овие LED/SMD светла се посветла од акции светилки
За замена на Индикатор Светла,Светлата за Читање,табличка светла,Вратата Светлата страна маркер светлина,опашка светлина, копија светла
Спецификации
Сијалица Модел : BA9 S
Напон : DC 6.3 V
W : 1 W
LED Количина : 180°LED Светло
Светла боја : кул бела/топло бела/бела/жолта/портокал/red/сино/зелено/жолто/розова/виолетова

Основните својства

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта
Wattage:
1W
Тип На Објект:
Strobe Светлина
Име На Модел:
Ba9s-P-CL-2
Температура На Боја:
6000K
Интерфејс Тип:
BA9S
Бренд Име:
BSM
Објектот Тежина:
0.02kg
118i-Година:
До 2015
BMW Модел:
118i
За Возило Брендови/Модел:
BMW
Lumens:
30Lm
Материјал Тип:
Пластични
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Специјални Функции:
За Pinball Игра Машина
Напон:
6V~6.3V
Led Чип Производител:
2*5630SMD
сертификација:
CE
Примена:
ndicator Светла, Светлата за Читање табличка светла Светла Врата
Функција:
Не Ghosting/ Супер Бела
Пакет:
500Units
боја:
кул бело/светска војна/бела/жолта/портокал/red/сино/зелено/жолто/розова/виолетова

Додатоци на производот