0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-7 %
AutoEC 300X Festoon led 31/36/39/41mm 12 SMD 1210 3528 Автомобил Купола Внатрешни работи Читање led табличка Багаж Светлина 12V #LK03

AutoEC 300X Festoon led 31/36/39/41mm 12 SMD 1210 3528 Автомобил Купола Внатрешни работи Читање led табличка Багаж Светлина 12V LK03

DEN 3234.00
DEN 3477.60
Това е достапна

Количина на стоки


1.База тип : Festoon
2.SMD количина : 12 компјутери
3.SMD тип : 1210 smd
4. Бои : бела
5.Нормален напон : 12 V DC
6.Објектот големина : 31/39/41 mm
7.Објектот тежина : 4 g
8.Гаранција : 12 месеци .
31 MM Festoon : DE3175 DE3021 DE3022 DE3023 DE3423 3021 3022 3175 6428 6430 6461 7065 36 MM Festoon : 3425 6411 6413 6418 6423 6486 X DE3423 DE3425 6451 7456 6461 6475 6476 39 MM Festoon : 6411 6413 6423 6461 6418 DE3425 DE3423 C5 W 41/42 MM Festoon : 211 211-2 212 212-2 214-2 560 561 562 563 564 569 578 6413 6429 12844 DE4410 211, 212, 211-2, 212-2, 214-2, 560, 569, 578, 6413, 6429
festoon led 31mm купола 12 led бела смд 3528 Автомобил Извор на Светлина
1. Одржување Слободни, Лесна Инсталација;
2. Shockproof (Висок Шок / Вибрации Отпорни.
3. Вграден-во Тековната Ограничување Отпорници;
4. Долг живот. Теоретските податоци е повеќе од 100, 000 часа.
5. Дизајниран да работи во негативна копнени возила;
6. Ниска Потрошувачка на Енергија; Заштеда на енергија и заштита на животната средина. Енергијата на ЛЕР е 1/10 од традиционалните халоген светилка, тоа може подобро да ја заштитите електрони коло и зачувување на нафта.
7. Висок Интензитет;
8. Еко-Етикета, Голема Моќ Заштеди;
9. Големо Намалување во, Топлина;
10. Три Години Светилка Гаранција.
11. Висока способност на шок отпорни; Посветла светлина; Ниска температура.
12. Супер бела осветлување обезбедува високо ниво на безбедност на патиштата во текот на ноќта возење.
13. Брзо активни;
14. Чиста боја, со убав изглед.
1. LED Автомобил светлина е направен од Led Чип, и е на Животната средина-пријателски, и заштеда на енергија.
2. Со висока технологија запечатување метод, сијалици се добри во шок отпор.
3. Лампи уживаат светлина мека дизајн, и тие може да бидат фиксни за сите модели на автомобили лесно.
4. Лампи уживате во Долг животен век од околу 5000 часа.
5. Површината SMD рефлектори може да даде исказ светлина одговор во microseconds, кои можат да се заштитат на возачите за безбедност во голема мера.
6. Тоа покажува без Зрачење на сите.
300 x 31/36/39/41mm Festoon светлина 12 smd 1210
Led База
Соодветни За
T5
Внатрешни работи светлина, табла светлата страна светлина, и индикатор светлина
T10
Индикатор за светло, вратата светлина, од страна на маркерот светлина, да се претвори сигнал светлина, агол, светлина и паркинг светлина
T15
Пак сигнал светлина, опашка светлина, копија светлина, кочница светлина, обратна светлина, задни светла и паркинг светлина
T20(7440)
Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти сигнал светлина
T20(7443)
Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти јачина на светлината ( 2 светла )
1156
Опашката светлина, кочница светлина, да се претвори сигнал светлина,агол, светлина, од страна на маркерот светлина и паркинг светлина
1157
Кочница светлина, стоп светло, опашка светлина, да се претвори сигнал светлина, паркинг светлина и бекап на светлината ( 2 светла )
BA9 S
Индикатор за светло, внатрешни работи светлина, обратна светлина.и пак сигнал светлина
3156
Опашката светлина, обратна светлина и да се сврти светлина
3157
Стоп светло, кочница светлина и да се сврти светлина ( возење светилка+кочница светлина, возење светилка+пак јачина на светлина)
Festoon/Купола
Табличка светлина, читање светлина и таванот светлина
H1/H3/H4/H7/H11/9005/9006
Правец на ветер : светлина, Светлата
Ве молиме проверете led светло база тип на вашето возило да се потврди ако светилки ќе одговара на тоа.
СЕ МЕША БОИ СЕ СИТЕ ДОСТАПНИ!!!

Основните својства

Емитуваат Боја:
Сина 31mm, Сина 36mm, Сина 39mm, Сина 41mm, Црвена 31mm, Црвена 36mm, Црвена 39mm, Црвена 41mm, Бела 31mm, Бела 36mm, Бела 39mm, Бела 41mm
Објектот Тежина:
3g
Бренд Име:
AutoEC
Температура На Боја:
6000K
Интерфејс Тип:
Festoon-36mm
Wattage:
3w
Име На Модел:
31/36/39/41mm 12 SMD 1210 3528
Тип На Објект:
Светлата За Читање
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Lumens:
100LM
Led количина:
12 LED
чашката:
DE3175 DE3021 DE3022 DE3023 DE3423 3021 3022 3175 6428 6430 6461 7065
Socket2:
3425 6411 6413 6418 6423 6486X DE3423 DE3425 6451 7456 6461 6475 6476
Socket3:
6411 6413 6423 6461 6418 DE3425 DE3423 C5W
Ксенон Светлина Модел:
Festion купола панел светлина
Lumens:
100LM
Led Чип Производител:
1210 SMD
Надворешни/Внатрешни Работи:
Внатрешни Светла
За Автомобил Светилка:
Светлата За Читање
Големина:
31/36/39/41mm

Додатоци на производот