0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-7 %
AutoEC 10X Festoon T10 BA9S Купола Панел 15 SMD 5050 ДОВЕДОА Автомобил Внатрешни работи Мапата Покривот Читање Wokring светлина светилка DC12V #LL10

AutoEC 10X Festoon T10 BA9S Купола Панел 15 SMD 5050 ДОВЕДОА Автомобил Внатрешни работи Мапата Покривот Читање Wokring светлина светилка DC12V LL10

DEN 473.00
DEN 508.80
Това е достапна

Количина на стоки


1.База тип : Купола светлина со Festoon , T10 Адаптер ( или промена на BA9 S) ве Молиме да Контактирате со мене!!!
2.SMD количина : 15 компјутери
3.SMD тип : smd 5050
4. Бои : бела, сина
5.Нормален напон : 12 V DC
6.Објектот тежина : 15 g
7.Гаранција : 12 месеци .
Куполата светлина, Покривот светлина и Читање светлина
1. Одржување Слободни, Лесна Инсталација;
2. Shockproof (Висок Шок / Вибрации Отпорни.
3. Вграден-во Тековната Ограничување Отпорници;
4. Долг живот. Теоретските податоци е повеќе од 100, 000 часа.
5. Дизајниран да работи во негативна копнени возила;
6. Ниска Потрошувачка на Енергија; Заштеда на енергија и заштита на животната средина. Енергијата на ЛЕР е 1/10 од традиционалните халоген светилка, тоа може подобро да ја заштитите електрони коло и зачувување на нафта.
7. Висок Интензитет;
8. Еко-Етикета, Голема Моќ Заштеди;
9. Големо Намалување во, Топлина;
10. Три Години Светилка Гаранција.
11. Висока способност на шок отпорни; Посветла светлина; Ниска температура.
12. Супер бела осветлување обезбедува високо ниво на безбедност на патиштата во текот на ноќта возење.
13. Брзо активни;
14. Чиста боја, со убав изглед. панел 15 led 5050 ba9s панел бел панел 15 led бела
1. LED Автомобил светлина е направен од Led Чип, и е на Животната средина-пријателски, и заштеда на енергија.
2. Со висока технологија запечатување метод, сијалици се добри во шок отпор.
3. Лампи уживаат светлина мека дизајн, и тие може да бидат фиксни за сите модели на автомобили лесно.
4. Лампи уживате во Долг животен век од околу 5000 часа.
5. Површината SMD рефлектори може да даде исказ светлина одговор во microseconds, кои можат да се заштитат на возачите за безбедност во голема мера.
6. Тоа покажува без Зрачење на сите.
10 x Купола светлина 15 SMD 5050
10 x Festoon Адаптер
10 x T10 Адаптер
Led База
Соодветни За
T5
Внатрешни работи светлина, табла светлата страна светлина, и индикатор светлина
T10
Индикатор за светло, вратата светлина, од страна на маркерот светлина, да се претвори сигнал светлина, агол, светлина и паркинг светлина
T15
Пак сигнал светлина, опашка светлина, копија светлина, кочница светлина, обратна светлина, задни светла и паркинг светлина
T20(7440)
Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти сигнал светлина
T20(7443)
Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти јачина на светлината ( 2 светла )
1156
Опашката светлина, кочница светлина, да се претвори сигнал светлина,агол, светлина, од страна на маркерот светлина и паркинг светлина
1157
Кочница светлина, стоп светло, опашка светлина, да се претвори сигнал светлина, паркинг светлина и бекап на светлината ( 2 светла )
BA9 S
Индикатор за светло, внатрешни работи светлина, обратна светлина.и пак сигнал светлина
3156
Опашката светлина, обратна светлина и да се сврти светлина
3157
Стоп светло, кочница светлина и да се сврти светлина ( возење светилка+кочница светлина, возење светилка+пак јачина на светлина)
Festoon/Купола
Куполата светлина, Читање светлина и Покривот светлина
H1/H3/H4/H7/H11/9005/9006
Правец на ветер : светлина, Светлата
Ве молиме проверете led светло база тип на вашето возило да се потврди ако светилки ќе одговара на тоа.
СЕ МЕША БОИ СЕ СИТЕ ДОСТАПНИ!!!

Основните својства

Емитуваат Боја:
Сина, Бела
Wattage:
1-2w
Бренд Име:
AutoEC
Температура На Боја:
6000K
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Објектот Тежина:
10g
Тип На Објект:
Куполата Светлина
Интерфејс Тип:
T10 (W5W/194)
Име На Модел:
Куполата Панел 15 SMD 5050 LED
Lumens:
300lm
Боја:
Бело, Сино
Тип На Светилка:
SMD 5050
Led количина:
15 led
чашката:
Festoon, T10 ( или BA9S)
Специјални Функции:
Куполата светлина, Покривот светлина и Читање светлина
Функција:
Куполата Светлина
Точка име :
панел 15 led бела
Led Чип Производител:
SMD 5050
Надворешни/Внатрешни Работи:
Внатрешни Светла
За Автомобил Светилка:
Куполата Светлина

Додатоци на производот