0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-7 %
AutoEC 2x Festoon ba9s T10 1210 3528 15 smd led Светлата за Читање 12v 3 адаптер за во Автомобил панел Бела Сина #LL02

AutoEC 2x Festoon ba9s T10 1210 3528 15 smd led Светлата за Читање 12v 3 адаптер за во Автомобил панел Бела Сина LL02

DEN 214.00
DEN 230.40
Това е достапна

Количина на стоки


1.База тип : Купола светлина Festoon , T10 ( или BA9 S)
2.SMD количина : 15 компјутери
3.SMD тип : 1210 smd
4. Бои : бела,сина
5.Нормален напон : 12 V DC
6.Објектот тежина : 6 g
7.Гаранција : 12 месеци .
T10 : T10 T15 158 168 192 193 194 2825 921 W5 WB W5 W 2821 1250 1251 1252 12256 12961 147 152 159 161 194 NA 259 280 285 175 184 2450 2521 2525 2652 2827 2886x 2921 3652 447 464 501 516 555 558 579 585 927 928 655 656 657 901 904 906 912 916 917 918 920 922 939 Ba9s : Ba9s BA9 Q65 B T4 W 53 57 182 233 257 363 6253 3893 3886x 39431 64113 64132 H21 W 6523 1445 1893 1895 1891 430 615 756 1155 1815 1819 1835 1889 12814 12929 w6w H6 W 2-Б 17053 31 MM Festoon : DE3175 DE3021 DE3022 DE3023 DE3423 3021 3022 3175 6428 6430 6461 7065 36 MM Festoon : 3425 6411 6413 6418 6423 6486 X DE3423 DE3425 6451 7456 6461 6475 6476 39 MM Festoon : 6411 6413 6423 6461 6418 DE3425 DE3423 C5 W 41/42 MM Festoon : 211 211-2 212 212-2 214-2 560 561 562 563 564 569 578 6413 6429 12844 DE4410 211, 212, 211-2, 212-2, 214-2, 560, 569, 578, 6413, 6429 БАЗА 1210 3528 smd led диода купола светлина 12v led купола светла за Внатрешни Светла
1. Одржување Слободни, Лесна Инсталација;
2. Shockproof (Висок Шок / Вибрации Отпорни.
3. Вграден-во Тековната Ограничување Отпорници;
4. Долг живот. Теоретските податоци е повеќе од 100, 000 часа.
5. Дизајниран да работи во негативна копнени возила;
6. Ниска Потрошувачка на Енергија; Заштеда на енергија и заштита на животната средина. Енергијата на ЛЕР е 1/10 од традиционалните халоген светилка, тоа може подобро да ја заштитите електрони коло и зачувување на нафта.
7. Висок Интензитет;
8. Еко-Етикета, Голема Моќ Заштеди;
9. Големо Намалување во, Топлина;
10. Три Години Светилка Гаранција.
11. Висока способност на шок отпорни; Посветла светлина; Ниска температура.
12. Супер бела осветлување обезбедува високо ниво на безбедност на патиштата во текот на ноќта возење.
13. Брзо активни;
14. Чиста боја, со убав изглед.
1. LED Автомобил светлина е направен од Led Чип, и е на Животната средина-пријателски, и заштеда на енергија.
2. Со висока технологија запечатување метод, сијалици се добри во шок отпор.
3. Лампи уживаат светлина мека дизајн, и тие може да бидат фиксни за сите модели на автомобили лесно.
4. Лампи уживате во Долг животен век од околу 5000 часа.
5. Површината SMD рефлектори може да даде исказ светлина одговор во microseconds, кои можат да се заштитат на возачите за безбедност во голема мера.
6. Тоа покажува без Зрачење на сите.
2 x Купола светлина 15 SMD 1210
2 x Festoon Адаптер
2 x T10 Адаптер
Led База
Соодветни За
T5
Внатрешни работи светлина, табла светлата страна светлина, и индикатор светлина
T10
Индикатор за светло, вратата светлина, од страна на маркерот светлина, да се претвори сигнал светлина, агол, светлина и паркинг светлина
T15
Пак сигнал светлина, опашка светлина, копија светлина, кочница светлина, обратна светлина, задни светла и паркинг светлина
T20(7440)
Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти сигнал светлина
T20(7443)
Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти јачина на светлината ( 2 светла )
1156
Опашката светлина, кочница светлина, да се претвори сигнал светлина,агол, светлина, од страна на маркерот светлина и паркинг светлина
1157
Кочница светлина, стоп светло, опашка светлина, да се претвори сигнал светлина, паркинг светлина и бекап на светлината ( 2 светла )
BA9 S
Индикатор за светло, внатрешни работи светлина, обратна светлина.и пак сигнал светлина
3156
Опашката светлина, обратна светлина и да се сврти светлина
3157
Стоп светло, кочница светлина и да се сврти светлина ( возење светилка+кочница светлина, возење светилка+пак јачина на светлина)
Festoon/Купола
Куполата светлина, Читање светлина и Покривот светлина
H1/H3/H4/H7/H11/9005/9006
Правец на ветер : светлина, Светлата
Ве молиме проверете led светло база тип на вашето возило да се потврди ако светилки ќе одговара на тоа.
СЕ МЕША БОИ СЕ СИТЕ ДОСТАПНИ!!!
.

Основните својства

Емитуваат Боја:
Сина, Бела
Wattage:
1-2w
Бренд Име:
AutoEC
Температура На Боја:
6000K
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Интерфејс Тип:
T10 (W5W/194)
Име На Модел:
1210 3528 15 smd led
Објектот Тежина:
10G
Тип На Објект:
Светлата За Читање
Lumens:
300lm
Боја:
Бела
Тип На Светилка:
1210 SMD
Специјални Функции:
Куполата светлина, Покривот светлина и Читање светлина
Автомобил Направи:
Универзална
Функција:
Светлата За Читање
Ксенон Светлина Модел:
Festoon, T10, BA9S
Led Чип Производител:
1210 SMD
Надворешни/Внатрешни Работи:
Внатрешни Светла
Тип Socket:
Двоен Врв

Додатоци на производот