0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
5x7 6x7 инчен Правоаголник Висока Ниска Зрак Led Фарови XJ H6054 H5054 H6054LL со Ангел боја на очите

5x7 6x7 инчен Правоаголник Висока Ниска Зрак Led Фарови XJ H6054 H5054 H6054LL со Ангел боја на очите

DEN 5616.00
Това е достапна

Количина на стоки

5"x7" 6x7 инчен Правоаголник Висока Ниска Зрак Led Фарови за Jeep Wrangler YJ Cherokee XJ H6054 H5054 H6054 LL 69822 6052 6053 со Ангелски Очи светилки drl Спецификации : Големина:5 X7 инчен Напон : 10-30 V DC Леќа Материјал : ПММА Домување Материјал : Умре-Фрлија Aluminu Монтажа : Заменува H6014 / H6052 / H6054 / 6054 7x6 7 X5 Запечатени Зрак Headligh Конектор : H4 Lumens : 6500lm за високо зрак,4500lm за слаб зрак Светлина Боја : 6000 K6500 K Векот на траење : До 50.000 Часа Водоотпорен : IP67 Чипови : Висок интензитет на Чипови за Сертификација : DOT,E-Марк. Апликации : се Вклопуваат за кој било автомобил или камион дека има 7x6 инчен инчен Фарови. За Камион Jeep Cherokee XJ мотоцикл Компатибилен со фарови : H6014 / H6052 / H6054 / 6054 Некои возила како Тојота, можеби ќе треба да се движат на иглички на headlamp plug да поинаква позиција. Некои возила имаат различни plug ориентација. Одговара за YJ Wrangler 1987 до 1995 Одговара за XJ Cherokee 1984 година до 2001 година, Одговара за МЈ Comanche 1986 до 1992 година Пакетот Вклучува : 2 Buc 5"x 7"6"x7" Инчен фарови
Вашиот парцела ќе бидат испратени во рок од 1~3 работни денови од цел е платена. Стоките ќе бидат испорачани од Кина од страна на DHL, Fed Ex, UPS-от, ТНТ, EMS, Кина Пост Воздух Парцела, e Packet, CDEK, Aremax, 139 ЕКОНОМСКИ Пакет или други превозот методи за повеќето земји, времето за испорака зависи од дестинацијата и превозот метод, обично е 3~25 дена. Испорака до оддалечените области ќе потрае подолго време.
Ве молиме да ни овозможи со вашата целосна адреса, поштенски код , име и презиме и коректно телефонски број за да се осигура вашата пратката може да биде успешно доставени до вашата адреса.
! ИЗВЕСТУВАЊЕ !
Кога стоката се оди преку царината, тоа може да предизвика должност која треба да се плати од страна на корисниците. Во оваа ситуација, ве молиме понуда поврзани документи да помине низ формалностите на царинење, така што ќе може да добијат производи во времето.
На производи во нашата продавница доаѓаат со 6 месеци гаранција. Ако вашиот објект се скршени во текот на користење, во овој период, ве молиме да ни испратите фотографии или видеа на објектот. Откако ќе се потврди дека штетата е предизвикана од проблеми со квалитетот, ние ќе го препрати на нови една за вас, или за наплата на вашиот оригиналниот метод на плаќање во зависност од вашата ситуација.
Доказ за корисникот за LED светла :
Ве молиме да ни испрати јасни фотографии на крушка, покажувајќи со моќ и со исклучување соодветно. Ако фотографии се не доволно јасно или не се во можност да докаже дека LED светилка е дефектен, тогаш видеото е потребно. Ве молиме да се поврзете на сијалицата до 12 V адаптер и да покаже во видеото што ќе се правилно поврзани LED светилка на власт на глас.
Вештачки штета не е вклучена во политика на враќање. За било какви други проблеми, ве молиме контактирајте со сервисот.
Вашата поддршка и позитивен фидбек е многу важно за нас. Ако не сте задоволни со нашата објекти и услуги, ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди преглед!
Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи или услуги, ве молиме оставете порака. Ние ќе ви одговори што е можно поскоро.
Пред да замине на негативни повратни информации, ве молиме контактирајте со нас на прво место. Со професионалност и чесност ние ќе се потрудиме да ви понудиме најдобро решение.
Ви благодариме за разбирањето!

Основните својства

Емитуваат Боја:
Црна, Сребрена
Wrangler-Година:
2001,2011,1990
Температура На Боја:
6000K
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Тип На Објект:
Ден Светлина
Wattage:
85W
Објектот Тежина:
2.5kg
Име На Модел:
Ey1035
Бренд Име:
ESYAUTO
Jeep Модел:
Wrangler
Lumens:
2600lm
Големина:
5X7 inch
Напон:
10-30V DC
моќност:
85w
Lumens:
6500lm за високо зрак,4500lm за слаб зрак
Осветлување боја:
6000K--6500K
Леќа Материјал:
ПММА
Водоотпорен:
IP 67
Домување Материјал:
Црна Diecast алуминиум
сертификација:
DOT,E-Марк.
живот:
До 50.000 Часа

Додатоци на производот