0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-47 %
Симпатична Девојка 11CT Шема Смета на платно DMC 14CT Крстот Бод колекции,везана вез За Сетови,DIY Занаети,ForHome Оркестарот

Симпатична Девојка 11CT Шема Смета на платно DMC 14CT Крстот Бод колекции,везана вез За Сетови,DIY Занаети,ForHome Оркестарот

DEN 283.00
DEN 533.28
Това е достапна

Количина на стоки


Симпатична Девојка 11 CT Шема Смета на платно DMC 14 CT Крстот Бод колекции,везана вез За Сетови,DIY Занаети,For Home Оркестарот
Големина : 28 см*30cm (14 CT)
35cm*38cm (11 CT)
Бренд Име : Радост Недела
Embroidering Платно : Белата боја
Материјал : 100% Памук
14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод - 14 CT Бело Платно
14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод - 14 CT Печатени Шема
11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод.- 11 CT Бело Платно
11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод.- 11 CT Печатени Шема
Пакување Содржи :
Embroidering Игли *2
Embroidering Теми *Доволно
Embroidering Скицата *1
Вез Крпа *1
Крстот Бод Настава*1
(Не надвор рамка)
Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод. На unprinted памук е празно бело платно дека треба да се dew линии со себе, тогаш ќе може да го направи на крстот бод. ( малку тешко) .Но 14 CT Печатени бил отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. ( Печатени е полесно отколку unprinted ) 11 CT се користат 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. ( 11 CT е полесно отколку 14 CT unprinted ) моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Предност : Ние имаме свои фабриката ; ние се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби. Ние ја прифати продажба на мало,трговија на големо,dropshipping и на друг начин. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај, не-бледнее, не е лесно да се пробие и pilling. 100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT) Употреба растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.
Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите .

Основните својства

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT Бело Платно, 14CT Печатени Шема, 11CT Бело Платно, 11CT Печатени Шема
Шаблон Тип:
Цртан филм
Бренд Име:
Радост Недела
Материјал:
100% Памук
Стил:
Европски и Американски Стил
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Тип:
Aida Платно
Платно Пакување Метод:
Укината
Надворешното Пакување:
PP
игли за плетење:
За дома декорација
Вез крст:
DMC Крстот Бод
крстот шевови:
Игла, Уметности & Занаети
Пакување:
PP Кутија или ПВЦ Кеси
Ткаенина Тип:
Памук
Повод:
Партија,Ангажман, Свадба,Годишнина
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
nkf крстот бод:
Yes
DIY Везана:
DMC Смета Крст-бод

Додатоци на производот