0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-10 %
Врвен квалитет на LCD Екранот Безжични GSM &Home Безбедност Аларм Систем за SMS и Чад Сензор на руски јазик/англиски/шпански/француски глас

Врвен квалитет на LCD Екранот Безжични GSM &Home Безбедност Аларм Систем за SMS и Чад Сензор на руски јазик/англиски/шпански/француски глас

DEN 3552.00
DEN 3946.56
Това е достапна

Количина на стоки

НАПОМЕНА : You Tube Корисникот Видео Линк :
Овој Аларм Мени има 4 Јазик Verison : англиски, руски, шпански и француски Глас. Ве молиме оставете белешка на која глас треба, или ние ќе ги испрати на англиски јазик како основни. Не ги поддржуваат јазик префрлување,
и само достапна за англиски јазик прирачник за корисникот книга.
LCD Дисплеј Безжични GSM Аларм Систем на руски и англиски јазик шпански, француски глас SMS и Чад Сензор Home Безбедност Аларм Систем Главните Карактеристики :
-Применува напредни мобилни комуникациски технологии,поддршка на SMS и бирање аларм -8 Жичен одбрана зони и 99 безжична одбрана зони; -најмногу 5 безжичниот далечински управувач кодови; - LCD дисплеј. Изгради-во часовникот . Работат лесно -Звучен потсетник за сите операции; -SMS прашува кога AC загуби и враќање -Може да се сместат 6 група на телефонски броеви : кога алармантна,системот ќе направи аларм повик кон овие броеви автоматски; -Може да се сместат 2 група на SMS броеви : кога алармантна,системот ќе испрати алармантна SMS автоматски; -Може да се сместат 2 група на повик број за аларм прима центар -10-втор автоматска порака снимање; -Изгради-во вештачки интелигентни дигитални глас најавувач; -Корисниците може да остварувате повици со користење на тастатурата на алармот панел,исто како и телефон; -Еден клуч-на- - контролна функција : Од Рака,Дом на Арм,Далечински Арм; -СОС,оган,гас,врата,сала,прозорец,балкон,и периметар места аларм; -во Реално време,одложување,24 часа,се заобиколат одбрана зони програмирање функција; -Безжични кодирање : лесно да додадете дополнителни безжична додатоци;
Вграден-на полнење на батеријата , се направи аларм кога исклучување.
GSM аларм домаќин (со Адаптер) Влезен Напон DC12 V / 1 A ( батеријата вклучена ) Режим на Тековната ≤ 55m A Алармантна Тековната ≤ 450m A Безжична Фреквенција 433 Фреквенција MHz GSM 850/900/1800/1900 MHz Back-up на батеријата Литиум батерија 7.4 V Видови на Моќ Plug САД/ЕУ/велика БРИТАНИЈА/AU Plug Сирената волумен 110d B Врата/Прозорец сензор за Напојување DC12 V/23 A ( батеријата вклучена ) Статична Струја ≤20 m A Пренос Тековната ≤15m A Пренос Фреквенција 433 MHZ Пренос на Далечина За 30m без бариера Внатрешна Дистанца 10 mm Работна Состојба Температура -10 степен ~ + 40 степен Влажност ≤ 90% rh Батеријата Време За 1 година ПИР Инфраред сензор за Напојување DC9 V (6 F22 батеријата) Пренос Тековната ≤20m A Статична Струја ≤10m A Безжична Фреквенција 433 MHZ Пренос на Далечина За 50m без бариера Детектив Брзина 0.3 - 3m/s Детектив Растојание 5 - 12m Детектив Спектар Хоризонтална 110°, Вертикална 60° Батеријата Време За 6 месеци Работна Состојба Температура -10 степен ~ + 40 степен Влажност ≤ 90 rh Метал Далечински Управувач Напојување DC12 V/27 A ( батеријата вклучена ) Емисија Тековната ≤15 м-р Пренос Фреквенција 433 MHZ Емисија Брзина T≤1 секунда Емисија Растојание од Околу 30 метри без бариера Работна Состојба Температура -10 степен ~ + 40 степен Влажност ≤ 90 rh Батеријата Време За 1 година Испорака : Кога ќе го поставите цел,Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3-7 дена откако вашата уплата е потврдена.можеби некои превозот на пат не е применливо за некоја земја,ние ќе го избере најдобриот превозот начин за клиентите. Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во sepcial земји, што може да влијае колку брзо вашиот производ е прегледан. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.

Основните својства

Излез Број:
99
Зона Број:
8
Големина:
180*133*27mm
Број На Модел На:
GSM-500
Видео Интерфејс:
No
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Наоружува Тип:
FR Далечински-контролор
Бренд Име:
Saful
Лозинката Тастатура:
Yes
Екранот:
Yes
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
моќност:
110-240V
Зона Број:
99 безжична зони и 7 жичен зони
Влажност:
40% до 80%RH
Безжична Фреквенција:
433 MHz
GSM пренесува моќ:
2W
GSM Фреквенција:
433 MHz
Сертификат:
CE,FCC,RoHS
Гаранција:
2 години
работни начин:
GSM-2g или 4g SIM Картичка
Мрежа:
Gsm
Поддршка На Говорно Јазична Верзија:
Англиски/Руски/Француски/Шпански

Додатоци на производот