0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-8 %
Yobang Безбедност WIFI Дома Burglar Безбедност Аларм Систем за Паметни Аларм СТАН Контрола Гласовен Потсетник Алармни Системи за Безбедност Дома

Yobang Безбедност WIFI Дома Burglar Безбедност Аларм Систем за Паметни Аларм СТАН Контрола Гласовен Потсетник Алармни Системи за Безбедност Дома

DEN 13204.00
DEN 14352.00
Това е достапна

Количина на стоки


Wifi+GSM+GPRS Безбедност Аларм Систем
СТАН за Далечинска Контрола
До 100 складирање локации за учење на remotes и безжични детектори.
>>Секојдневно Работење Именки : Арм : Сет за безбедност задача(јас.e.Анти-burglar),Направи домаќин во алармирање државата,исто така познат како Вооружување ,Сигнализација или Подигнување.Се назначи security guard мисија(јас.e Анти burglar),поставете аларм домаќин во на-guard статус,исто така, повика Вооружување,Сигнализација или Моќ. Се држат за Рака : Во случај да корисникот е дома,само поставување предупредување за влез/излез или периметар,исто така, се нарекува дома сигнализација. Разоружа : се Повлече безбедност задача(јас.e.Анти-burglar),исто така наречен повлече сигнализација или исклучување. Активирањето : Под Рака државата ,детектор ќе го открие некој или од врата на врата ќе се отвори ,за тоа wwill активирањето на детектори и да се направи аларми. Излезот го одложи : по поставувањето на домаќинот да биде РАКА на државата,со цел да се избегнат одлуки на аларми за корисници оставајќи и полагање на Рака зони,одложување на времето на алармот. Влез губеа : Кога корисниците се врати и да го положат на Арм зони,домаќин не ќе може веднаш да се направи аларми,тоа ќе им овозможи на корисниците да се разоружа домаќин со некое време,домаќин ќе направи аларми ако времето од над разоружа. Аларм : Кога домаќин креирај аларм акција,acousto-оптички сигнал на аларм се јавува,домаќин ќе испрати СМС порака на претходно поставената мобилен телефон ,бирање (тековниот корисник на телефонски број,се создаде притисни за мобилен телефон СТАН.или испратете аларм информации за внатрешната безбедност центар.
>>Опис на производот : *на 2,4 инчен TFT екран,концизен кориснички интерфејс и мени навестување disign. *Главниот интерфејс лентата за статус,датум/clock индикација,прилично очигледно аларм домаќин статус. *Изградена-во моќни перформанси на ПРОЦЕСОРОТ господар врз основа на 32-битна Cortex-М3 јадро. *Врз основа на u COS-III оперативен систем.со мултитаскинг дизајн,одлична корисничка операција exprience. *WIFI/GSM//GPRS интранет аларм систем,поддршка на различни аларм канали.како APP push/SMS/глас следење/интранет центар и др. за да се обезбеди алармот перформанси стабилен и сигурен. *Поддршка SMS рака/разоружа и глас рака/разоружа. *Поддршка до 100 учење /складирање локација за далечинска контрола,RFID картички и безжични детектор. *Поддршка на многу за одбрана зони ,како што се врата ,СОС,спална соба,прозорец,балкон,периметар,чад,гас,јаглерод моноксид,вода, протекување.итн. *Поддршка на главната моќ malfunciton ,резервната моќност недостаток,подесувате аларм и други продолжен аларм. *Поддршка на влез/излез зона,затворен зона,периметар зона,24-часовна зона итн. *До 5 групи претходно наместен алармот телефонски броеви ,SMS on/off и dial/исклучување може да се постави соодветно. *Поддршка на надворешниот безжични сирената. *Поддршка на мерењето рака и да се разоружа. *Може да се сместат и да се распрашува секојдневно работење евиденција и аларм евиденција. *GSM Мрежа часовник синхронизација,за да се обезбеди точни часовникот ,како и поддршка за земјата поставување на временската зона. *Поддршка мулти-јазик на менито на екранот,глас го поттикнува и аларм SMS амбиент. *Може да снима 20 секунди гласовна порака и гласовен аларм. *Телефонска функција,поддршка 5 групи повторно да бирате број. *User-friendly СТАН операција искуство и кориснички интерфејс. *Push Рака/разоружа порака до СТАН *Поддршка APP remote рака/diarm,параметар на поставување и додаток за управување. *Онлајн GPRS да се добие опрема статус,автоматски аларм кога не сте на интернет. *Задржани далечински GPRS TCP/UDP протокол за каналот ,компатибилни со повеќе аларм центар вмрежување протокол за да се олесни мрежа аларм.

Основните својства

Големина:
180*130*15mm
моќност:
110V-240V
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Лозинката Тастатура:
Yes
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Излез Број:
99
Бренд Име:
Yobang Безбедност
Наоружува Тип:
СТАН
Видео Интерфејс:
Yes
Алармот Тип:
Апликации, ги Контролирате,GPRS,SMS,Алармот
Екранот:
Yes
Број На Модел На:
YB103577
Зона Број:
99
GSM фреквенција:
900/1800/850/1900mhz
Фреквенција:
433Mhz

Додатоци на производот