0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-20 %
7inch КО Број 1 МТ-07 Универзална 12inch FT-12 OCA Филм Ламиниране Машина треба Воздухот Компресори и Вакум Пумпа Меур Смена

7inch КО Број 1 МТ-07 Универзална 12inch FT-12 OCA Филм Ламиниране Машина треба Воздухот Компресори и Вакум Пумпа Меур Смена

DEN 18394.00
DEN 22992.00
Това е достапна

Количина на стоки

Опремата за апликација : Погоден за осетлив на допир екран насловната плоча (Поклопецот на Леќата) и функционална Стакло Сензор (Стакло) на OCA laminating процес; се однесува на Допир (Touch Panel) и на течен кристал модул (LCD Панел) на OCA laminating процес, во исто време, исто така може да се примени и на други области на мембрана, стакло да чаша (чаша) на тешко во тешко OCA laminating процес. Модел : 7inch КО Број 1 Карактеристики на опремата : Опрема увезена од СКМ пневматски компоненти На копчето за да започнете, лесен за ракување; Јапонија термостат, температурата може да бидат точни да ± 1 ° C Јапонски прецизност регулатор на притисок, притисок ± 0.001 Mpa Рамен ламиниране начин, целокупната ламиниране, мазна униформа притисок, без стрес, концентрација, нема боја шема по ламиниране, не вовлекување, LCD хаос боја, помали удобен транспорт. Опрема технички параметри : Уред за Напојување : AC220 V 1500 W напојување факултативна AC110 V, AC220 V, AC380 V Работен притисок : 0.4-0 .6 Mpa Работата на животната средина : 20-23 ° C, чиста, прашина Фитинг начин : рамни ламиниране Продуктивноста : 50-тите/1pcs Греење режим : греење термостат Прилагодат Големина : 7 "(според барањата на клиентот) Опрема големина : 320 * 292 * 370mm Машина Тежина : околу 25kg (Преполна со Дрвена кутија за безбедност на превозот)
Модел : Меур смена
Модел : 7 инчен МТ-07
Модел : 12 инчен FT-12
Напомена :
СИТЕ 3 Модел Вакуум laminating machie(KONO1,MT-07 , FT-12) треба Воздухот Компресори и Вакум Пумпа ,меур смена треба работа со воздушниот компресор.Меур смена и воздухот compresor не е вклучена во пакетот.Треба купи од себе

Основните својства

Број На Модел На:
-
Материјал:
Алуминиум-бакар Легура
Тип:
Моќ Алатка Делови
is_customized:
No

Додатоци на производот