0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Врвен квалитет на проводници пластични прецизност potentiometer WDD35D-4 5K,+/-0.1% бесплатен превозот

Врвен квалитет на проводници пластични прецизност potentiometer WDD35D-4 5K,+/-0.1% бесплатен превозот

DEN 2159.52
Това е достапна

Количина на стоки

Врвен квалитет на проводници пластични прецизност potentiometer WDD35 D-4 5 K,+/-0.1% бесплатен превозот Спецификација :
Модел : WDD35 D-4 5 Kohm Ефикасни електрични патување : 345°±2°; Механички патување : 360°(континуирано); Отпор : 5 Kohm; Вкупниот отпор толеранција : ±15%; Самостојно линеарност : ±0.1%; Надворешниот дијаметар : е 36,5 mm; Окно големина : 6mm; Детали димензии ве молиме видете слика. Моќ Оценка : 2 W; Ротациона оптоварување Живот : 50,000,000 циклуси; Револуции коси : Линеарна; Температура коефициент : ≤±400 ppm/°C; Оперативен temp опсег : -55~+125 °C;

Основните својства

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
5078
Тип:
Други

Додатоци на производот