0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
40W - 150W CO2 Laser Напојување 220V Engraver Машина Машина за Ласерски Цевка Гравирање

40W - 150W CO2 Laser Напојување 220V Engraver Машина Машина за Ласерски Цевка Гравирање

DEN 4272.00
Това е достапна

Количина на стоки


Карактеристики:
1.моќ компатибилност е добра, може да се применат за да се голем број на 60 W, 50 W, 40 W ласерски цевка. 2. може да се користи за сечење и гравирање напојување.
3. едноставна контрола, високо или ниско ниво на контрола може да бидат избрани.
4. значително може да го продолжи животниот век на ласер.
5. ласерски моќ контрола е едноставен, можете да го користите 0-5 V аналоген сигнал да се контролира големината на ласерски моќ, но исто така и PWM сигналот контрола.
6. снабдувањето со електрична енергија е функција на отворено коло заштита : според состојбата на добра основа за заштита, напојување можат да работат во отворен коло во кратко време, која може да се избегне оштетување на ласерски напојување предизвикани од излив на ласерски цевка, со тоа подобрување на животот на напојување.
7.напојување може да се користи за затворени-јамка контрола, може да се користи за откривање на вистинските работат на струјата на ласер.
Апликацијата:
Тоа може да се користи во гравирање, сечење и прекинување на акрилик материјал, крпа, двојна боја плоча и гума плоча.
Напон услов :
HY-HVCO2/1.2 моќност е 220 VAC/50 Hz, ако треба 110 VAC, ве молиме контактирајте со нас.
Прашања кои имаат потреба од внимание:
1. ласерски цевки мора да се ладат со вода.
2. напојување по внатрешни напојување и ласерски цевка за статистика остаток на напон, ако треба да се допре ласерски electrode, негативни electrode треба да се shorted, преостанатите напон по неговото ослободување.
3. висок напон излез нема да се отвори.
4.HY-HVCO2/1.2 мора да се користи со напојување приклучок за заземјување, заземјување обвивка мора да биде строго, па како да се избегне електричен шок.
Терминалот значи следниве :
ТИ
На влезниот сигнал
Прекинувачот за светло контрола, високо ниво(≥3 V)блескав,Ниско ниво(≤0.3 V)не емитираат светлина
TL
На влезниот сигнал
Прекинувачот за светло контрола, високо ниво(≥3 V)не емитираат светлина,Ниско ниво(≤0.3 V)блескав
ВП*1
На влезниот сигнал
Прекинувачот за светло контрола, високо ниво(≥3 V)не емитираат светлина,Ниско ниво(≤0.3 V)блескав
G
Сигнал земјата
Тоа треба да биде добро поврзан со машината школка и контрола на картичката
ВО*2
На влезниот сигнал
Ласерски моќ за контрола на терминал може да биде симулиран со 0-5v и може да се контролира со 5 V за амплитудата PWM сигналот
5 V
Излезна моќност
5 V излез, максимална излезна струја е 20m A
Answer : ___________________________ Note : 1.ВП текст може да се користи како откривање на крајот на вода вклучите или фан switch. ВП и земјата треба за да се поврзете или да се поврзете на колекторот на оптичкото спојување преку празен јазол.
2. Кога на PWM сигналот контроли на ласерски моќ, фреквенцијата на PWM е потребно да биде поголема од 20 Khz и амплитудата е помалку од 5 V
Контрола на терминал функција:
ТИ
TL
ВП
ВО
Ласерски излез
фитили
ниска(≤0.3 V)
ниска(≤0.3 V)
0-5 Vor PWM
прозрачна,Pmin-Pmax
ниска(≤0.3 V)
фитили
40%Ласерски излез
висина(≥3 V)
Без разлика што вредност
Не сјај
висина(≥3 V)
фитили
0-5 Vor PWM
прозрачна,Pmin-Pmax
ниска(≤0.3 V)
фитили
40%Ласерски излез
ниска(≤0.3 V)
Без разлика што вредност
Не сјај
Без разлика што вредност
Без разлика што вредност
висина(≥3 V)
 
Не сјај

Основните својства

боја:
СЕКРЕТАР-JGDY-40W-220V, СЕКРЕТАР-JGDY-60W-220V, СЕКРЕТАР-JGDY-80W-220V, СЕКРЕТАР-JGDY-120W-220V, СЕКРЕТАР-JGDY-150W-220V
Тип:
Рака Алатка Делови
Број На Модел На:
CO2 Ласерот Напојување

Додатоци на производот