0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-10 %
Superbat DAB/DAB+/GPS/FM/AM автомобил дигитални радио Проширија антенски Покривот монтирање на Антена на Покрив монтирање на Антена

Superbat DAB/DAB+/GPS/FM/AM автомобил дигитални радио Проширија антенски Покривот монтирање на Антена на Покрив монтирање на Антена

DEN 1598.00
DEN 1775.52
Това е достапна

Количина на стоки


Superbat DAB/DAB+/GPS/FM/AM автомобил дигитални радио Проширија антенски Покривот монтирање на Антена на Покрив монтирање на Антена
Опис
Спецификации :
DAB
Фреквенција : 174 MHz~240 MHz (Band III) 1452 MHz~1492 MHz (L-Band)
Отпорност : 50 Ω
Засилување:20d B
VSWR : ≤2.0 : 1
Конектор : FARKA"Г" Машки
Кабел : 5m RG174
GPS
Фреквенција : 1575.42 MHz
Отпорност : 50 Ω
Засилување : 28±3db
VSWR : ≤1.5 : 1
Стекнат : 32dbi
Конектор : FAKRA"Ц" Машки
Кабел : 5m RG174
FM
Фреквенција : 87.5-108 MHz
Отпорност : 50 Ω
Засилување : 20d B
VSWR : ≤2.5 : 1
Конектор : FAKRA"Б" Машки
Кабел : 5m RG174
Напон : 12v директни храна за двете DAB е AM/FM
Тековната Потрошувачка : 50m A
Пакет се вклучени : 5m DAB/FM Автомобил Антена GPS
Предности :
Многу уредни и стилски.
Покривот планината DAB автомобил радио антена.
Нема потреба да се unscrew јарболот за carwash, итн.
Исто така, може да биде подготвен да крило, подигање на капакот итн. (при мал трошок на изведба)
Вандалот отпорни.
Проширија
Оглас Погоден за следните DAB радија:
Алпска Ezi-DAB
чиста Автопат 300 Di
Предупредува :
DAB / FM / GPS само.
FM прием на добра, но не до врвен квалитет, целосна род антенски.
Не СУМ наменета за прием; сепак ќе добие силна MW сигнали.
Монтажа на површината мора да биде рамна до 1,5 мм.
Не смее да се монтираат на панел чија долната страна е изложен на елементи.
Макс панел дебелина : 2,5 mm

Основните својства

Број На Модел На:
GA42-500-F03C1SP-F03B1SP-F03G1SP
Бренд Име:
Superbat
Отпорност:
50 Ω
DAB Фреквенција:
174MHz~240MHz (Band III)
GPS Фреквенција:
1575.42 MHz
FM Фреквенција:
87.5-108 MHz
кабел:
RG174
Тековната Потрошувачка:
50MA
Должина:
5M

Додатоци на производот