0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-37 %
Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор Адаптер за Оптички Коаксијален Toslink Сигнал за Аналогни РКА DAC Конвертор Со Контрола на Јачина на звук Адаптер

Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор Адаптер за Оптички Коаксијален Toslink Сигнал за Аналогни РКА DAC Конвертор Со Контрола на Јачина на звук Адаптер

DEN 786.00
DEN 1247.52
Това е достапна

Количина на стоки

.т-производ {background-color : #fff;width : 100% ;max-ширина : 1200px;маргина : 0 авто;дисплеј : flex;баласт : 40px 0;font-family : "Ping Fang SC-Медиум"}.т-производ.обратна {flex-насока : ред-обратна}.т-производ .слика {position : relative;flex : 4;text-align : право}.т-производ.обратно .слика {text-align : left}.т-производ .image img {ширина : 400px;висина : авто}.т-производ .инфо {flex : 5;кутија-големината : граница-box); дисплеј : flex;flex-насока : колона;оправда-содржина : центар}.т-производ .информации .наслов {font-size : 28px;line-height : 40px;маргина : 0 10% 0 20%;color : #333}.т-производ .информации .содржина {font-size : 18px;line-height : 28px;color : #999;маргина : 20px 10% 0 20%}@медиуми (max-ширина : 750px) {.т-производ {баласт : 0;flex-насока : колона !важно}.т-производ .слика {text-align : center !важно}.т-производ .image img {ширина : 95.73%}.т-производ .информации .наслов {text-align : center;маргина : 4vw 10% 0;font-size : 3.7 "фолксваген"; line-height : 5.3 "фолксваген"}.т-производ .информации .содржина {text-align : center;font-size : 3.2 "фолксваген"; line-height : 4.3 "фолксваген"; маргина : 2.7 "фолксваген" 10% 4vw}}.т-производ {background-color : #fff;width : 100% ;max-ширина : 1200px;маргина : 0 авто;дисплеј : flex;баласт : 40px 0;font-family : "Ping Fang SC-Медиум"}.т-производ.обратна {flex-насока : ред-обратна}.т-производ .слика {position : relative;flex : 4;text-align : право}.т-производ.обратно .слика {text-align : left}.т-производ .image img {ширина : 400px;висина : авто}.т-производ .инфо {flex : 5;кутија-големината : граница-box); дисплеј : flex;flex-насока : колона;оправда-содржина : центар}.т-производ .информации .наслов {font-size : 28px;line-height : 40px;маргина : 0 10% 0 20%;color : #333}.т-производ .информации .содржина {font-size : 18px;line-height : 28px;color : #999;маргина : 20px 10% 0 20%}@медиуми (max-ширина : 750px) {.т-производ {баласт : 0;flex-насока : колона !важно}.т-производ .слика {text-align : center !важно}.т-производ .image img {ширина : 95.73%}.т-производ .информации .наслов {text-align : center;маргина : 4vw 10% 0;font-size : 3.7 "фолксваген"; line-height : 5.3 "фолксваген"}.т-производ .информации .содржина {text-align : center;font-size : 3.2 "фолксваген"; line-height : 4.3 "фолксваген"; маргина : 2.7 "фолксваген" 10% 4vw}}
Дигитални да аналоген конвертор со контрола на јачина на звук и 3.5 мм џек
Со Neoteck
Карактеристики и спецификации :
Клучни карактеристики :
Еден Toslink и еден коаксијален текст интерфејс : Connect to DVD, HD играчи и други уреди.
Еден РКА излезен интерфејс : се Поврзете со аудио засилување уреди со РКА интерфејс.
Еден 3.5 mm аудио излезен интерфејс : Поврзете слушалки.
Ја елиминира бучавата без влезниот сигнал, и автоматски го вклучува кога не-аудио сигнал.
Поддржува земање мостри стапка на 192 k Hz 24-битна
Поддржува прилагодување јачина на звук
Алуминиум Метал случај,лесен и компактен. Добар анти-мешање функција го прави звук чисто и јасно.
Спецификации :
Поддржани аудио формат : управување со проектен циклус
Јачина на бучава сооднос : 105 db
Одвојување степен(1 KHZ) : 94 db
Одговор на фреквенција : 20 Hz ~ 20 KHz -0.2 db
THD+N : -90 db
Вкупно хармонично нарушување (THD) : 10 Hz ~ 20 KHz 0.25-0.065%
Блокирање време : 0.577 Fs
Земање мостри стапка : 32~192 KHz
Малку Го Оценувате : 16~24 Малку
Текст електрични ниво : ±0.3 V
Излез електрични ниво : 3 V
Максимална излезна моќност : 0.3 W
Слушалка излезна моќност : 0-250 m W
Излезна отпорност : 10 ohms
Работен напон : од +5 V, Максимален напон : 6 V
Максимална потрошувачка на енергија : 100 m A
Температурата на работа опсег : -10-70℃
Температура на чување опсег : -60-150℃
Оперативен влажност опсег : 10% - 80%RH(Не кондензација)
Чување влажност опсег : 5 - 90%RH(Не кондензација)
ESD заштита на човечкото тело модел : ±8 k V (air-јазот празнење)
±4 кв (контактирајте со празнење)
Случај димензии : 70 × 55 × 18(мм)
Тежина : 45 g
Производ школка : Алуминиум школка
Производ во боја : Црна
Answer : ___________________________ Note :
Во согласност со 5.1 канал сигнали, како што се Dolby AC3, ве молиме поставете го аудио излезот на PCM или LPCM пред да го користите производот; овој производ не поддржува Youtube аудио.

Основните својства

боја:
Црна
Должина:
NTK003
Конектор Б:
РКА,Џек
Бренд Име:
Neoteck
Конектор A:
Коаксијален,Оптички Интерфејс
Примена:
Засилувач,Мултимедијални,MP3 / MP4 Плеер,ТВ КУТИЈА,Компјутер,ДВД Плеер,За iPod,Следење на
Пакување:
картонска кутија
Пол:
Машко-Женски
Тип:
Speakon
Број На Модел На:
Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор
Спецификација:
toslink rca converter
Тип На Објект:
Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор
Име на производ:
conversor дигитални тв analogica став дигитални
Точка име :
192K DAC
Подршка на аудио формат:
Управување со проектен циклус
Вкупно Хармонично Нарушување(THD):
10Hz~20KHz 0.25-0.065%
производ школка:
алуминиум школка
Температура на чување опсег:
-60-150 степен
Излезна Отпорност:
10 ohms
Слушалка Излезна Моќност:
0-250mW

Додатоци на производот