0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Јули Кралот LED Дневни Работи Светла светилки drl Случај за Мицубиши Lancer 2008~12, Светлина Водич Предниот Браник Магла Светилка, Брза Испорака

Јули Кралот LED Дневни Работи Светла светилки drl Случај за Мицубиши Lancer 2008~12, Светлина Водич Предниот Браник Магла Светилка, Брза Испорака

DEN 6239.52
Това е достапна

Количина на стоки


Најновиот Супер-Светли LED дневни работи светла светилки drl со магла светилка покритие, LED магла светилка со Светлина водич во дресот на случај за Мицубиши Lancer 2008-2012 , 1 : 1 за замена, бесплатен превозот!
Пл се провери вашиот автомобил Магла Светилка покрие тип исто како на Денот, светлата за пред вашата нарачка!
Кутијата за контрола и пристаништето може да се ажурира!
Производ карактеристики
Боја Температура Опсег : 6000-6700 K
Енергија : единствен 1 W
Номинална оперативни струја : помалку than150m A
Моменталната стабилност : помалку од + 2m A (24 часа)
Осветленост : 70-90 LM ( лево и десно строги симетрична )
Боја : Бела
LED индикатори на текст
Номинална влезниот напон : 12 V БАТЕРИЈА
Номинална Влезниот Струја : 0.8 На 1,2 А (во зависност од стилот и одлучи)
Номинална моќност : 5-8 W
Температурата на работа -40 ~ 50 степен
Температура на чување -50 ~ 80 степен
Заштита карактеристики : обратна поларитетот заштита, отворено коло заштита.
Водоотпорен тип на мерење : По дождот симулација тестови и immersionsimulation тестови.
Сол спреј тест : донесе сол спреј тест.
Детали За Производот
Инсталација ефект дијаграм
Применливи автомобили : случај за Мицубиши Lancer 2008-2012
Инсталација :
Позицијата на оригиналниот автомобил светла за магла замена брзо и лесно!
Ултра - висока осветленост на светлата,направи вашиот луксузен автомобил е повеќе аристократски на интензитет, па домот, но не domineeringcar повеќе агресивни.
Функција
Мулти-функција мулти-цел авто-им помогне на илуминатор ноќ привлече бројни завидувам на ноќта е отворен, како одраз на ставовите на телото, за да се осигура дека пресекот на две автомобил безбедност, дожд магла е отворен, со подобра пенетрација.
1, Алуминиум светилка сопственикот, ладење брзо, анти-ултравиолетово сенка, особено,процесот отвори (кој домашни фабрики не може да го направи)
2, влијанието материјали
3, водоотпорен дизајн
4, висока осветленост, висока-LED живот

Основните својства

Емитуваат Боја:
6000K Ладно Бела
Wattage:
10W
боја:
Бела
Lancer-Година:
2008,2011,2009,2010,2012
Бренд Име:
Јули Кралот
Мицубиши Модел:
Lancer
Специјални Функции:
Аурора-им помогне на илуминатор
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Материјал Тип:
ABS+Висока осветленост LED фитил
Објектот Тежина:
1.5kg
Тип На Објект:
Ден Светлина
Име На Модел:
Светилки drl
Објектот Дијаметар:
0inch
За Возило Брендови/Модел:
Мицубиши
Автомобил модел:
случај за Мицубиши Lancer 2008 ~2012

Додатоци на производот