0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-5 %
Smart Авто Електрични Опашка Портата Лифт за Кадилак ATS-LATS 2014- Контрола Поставите Висина Избегне краен случај Со електрична вшмукување

Smart Авто Електрични Опашка Портата Лифт за Кадилак ATS-LATS 2014- Контрола Поставите Висина Избегне краен случај Со електрична вшмукување

DEN 11970.00
DEN 12600.00
Това е достапна

Количина на стоки


*Дали некогаш сте имале искуство како тоа ? Кога ќе го одржи многу работи од трговскиот центар, двете раце врзани, сепак треба да се отвори багажникот со раце.
*Кога ќе се донесе luggages предмети со вас за бизнис патување,но не и во расположението поради проблематично работата на багажникот
*Кога ќе се земе работите од багажникот,секогаш во незгодна ситуација како се заглавени или не се во можност да се повлече багажникот портата поради тоа што нема механизам за избегнување заглавени и, исто така, не се во можност да се постави на висина на стеблото портата. Сега
дозволете ни да се фрли надвор од проблеми на багажникот проблем. Електричен Опашка Портата Подигнете го решава сите проблеми за вас,направете вашето патување полесно и поудобно.
>>Што е Smart електрични опашка портата лифт
Smart електрични опашка портата лифт е нов сет на автомобил измена интелигентен систем,возачот може да го користи далечинскиот управувач,притиснете на копчињата на опашката портата или драјвер's соба за да се контролира.покрај тоа,таа има функција на паметни за да се избегне краен случај,меморијата на висина и така натаму. Тоа е user-friendly,удобен,и интелигентни,прават вашиот автомобил подобро.
1.Притиснете на далечинскиот управувач за да се отвори/затвори опашката на портата,па дури и ако во вашите раце се зафатени,ќе го направи тоа лесно.
2.Светлина на допир на копче на опашката портата,тоа блиски, како ќе го бара.
3.Кога ќе ar во возач's седиште,притиснете го копчето за контрола на опашката портата лесно.
4.Додека опашката врата се затвора,откако допир пречки (Луѓе или работи),ќе скокаат назад автоматски или да престане да постои,па избегнување ти наштети.
5.Опашката портата може да меморија висина,корисникот се повлече портата на ниво, таа може да се постигне,тогаш долго притискање на копчето па висина е воспоставена.Следниот пат,ќе се отвори тоа,тоа остане на висина ќе се постави.Па девојки никогаш не се плашете дека тоа ќе биде премногу висок за да стигне. 6.Кога се затвори или да се отвори опашката портата,ќе испрати звук ot аларм за возачот и знаејќи ја врати ситуацијата за да се избегне штета или безбедносни ризици. Производ Тест И Проверка 1.Водоотпорен тест
Стандард IPX4 јавните вода тест,инсталирајте половите во автомобил :
Test1 : се Изложени на вода за 5 минути;
Тест 2 : Користење на вода топови за да спреј вода на тоа,двата пола,на секој 10 минути. Спреј со вода и начин за 10 пати,за да се провери на вода про. 2.Отвори/Затвори опашка портата живот тест (нормална температура)
На нормална температура,да ги тестира силата на отвори/затвори,брзината е фер или не,никаква бучава или не,Тест повеќе од 4000 пати.
Секоја 1000 пати или 6 часа,се води рачно или автоматски проверете. 3.Тест отвори/затвори опашка портата живот тест(+60 степен)
* На температура од 60 степен ,да ги тестира силата на отвори/затвори,брзината е фер или не,никаква бучава или не.
* Тест повеќе од 4000 пати. 4. Тест отвори/затвори опашка портата живот тест (-30 степен)
* На температура од -30 степен,Да ги Тестира силата на отвори/затвори,брзината е фер или не,никаква бучава или не.
* Тест повеќе од 4000 пати.
5.Вистински автомобил околните тест (60 степен)
На температура од 60 степен ,да ги тестира силата на отвори/затвори,брзината е фер или не,никаква бучава или не. 6.Вистински автомобил околните тест (-30 степен)
На температура од -30 степен,Да ги Тестира силата на отвори/затвори,брзината е фер или не,никаква бучава или не. 7.Наклонот тест
На наклонот на 30 степен,Да ги Тестира силата на отвори/затвори,брзината е фер или не,никаква бучава,деформирани или не.

Основните својства

Тип На Објект:
Подигнете Клапи
Име На Модел:
LE2401
Земја/Регион на Производство:
Кина
Материјал:
ABS
Објектот Ширина:
20inch
Модел Година:
До 2015
Поставување на Возило:
Задните
Материјал Тип:
ABS
Објектот Должина:
80inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Бренд Име:
LeeSpring
Осветленост Дел Број:
001122
Објектот Висина:
20inch
Другиот Дел Број:
002233
Производителот Дел Број:
LE2401
Објектот Тежина:
5
Специјални Функции:
Контрола од Страна на Далечинскиот отвори/затвори портата опашка

Додатоци на производот