0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-5 %
4PCS Стоматолошки 12V LED светилка shadowless работата на Стоматолошки стол светилка хируршки светла индукција lampwith сензор прирачник прекинувач SL1016

4PCS Стоматолошки 12V LED светилка shadowless работата на Стоматолошки стол светилка хируршки светла индукција lampwith сензор прирачник прекинувач SL1016

DEN 13908.00
DEN 14639.52
Това е достапна

Количина на стоки


Карактеристики :
1.на кондензаторот леќа се од висок квалитет, овозможува светилка во долгорочна употреба.
2.осветлување ефект е погодна за стоматолошка работа.
3.shadowless, добар изглед
4.различни видови се на располагање за да ги задоволи клиентите'requirements
добар материјал овозможува добра концентрација ефект
долг животен век
стабилна perfomance
6 led диоди
Спецификации :
Чување и транспорт животна средина :
Температура : -20 до 70
Релативна влажност : 10% до 90%
Температура : од 5 до 40
Релативна влажност : 30% до 80%
Атмосферски притисок : 500 да 1060hpa
Технички параметри :
Влезен напон : 12 VAC ± 20%
Фрекфенција : 50/60 Hz
Моќност : 8 VA
Номинална струја : 800m A
Осветлување : 8000 да 30000 LUX
Температура на бојата : 6000 ° К
Место големина : 70 x 140 MM (Растојание : 700 ММ)
Контрола метод : индуктивен switch индукција на шест нивоа на осветленост на вредноста.
Метод на работа :
1 работата светилка има три активни заеднички прилагодување на агол
2 стоматолошки светилка се справи со кориснички барања истакнати агол
3 контрола метод
Раката блиску до сензор 50-120 MM, можат да го контролираат стоматолошки светилка за вклучено или исклучено.
Во орален светла, раката блиску до сензор за осветленост од низок до висок степен на шест поединечни, а потоа и од скок во височина на ниското ниво на циклус, левата рака е светлината.
Три чистење и дезинфекција.
Стоматолошки светилка маска може да се користи леќа чистење на хартија.
Стоматолошки светилка домување и рачка може да се користи неутрален чистење течност е јасно, алкохол или средства за дезинфекција избрише дезинфекција.
Четири инсталација методи.
Стоматолошката светилка прилог приклучок и светилка рака прилог приклучок врска, тогаш стоматолошки светилка и светилка за рака со M6 навртки може да бидат построги, и светилка рака конекција за пристап на стоматолошки стол одбор за контрола AC12 V напојување.
Answer : ___________________________ Note :
Пакет Листата :
Aliexpress.com acceptes кредитна картичка, E-паричникот и offline банкарски трансфер. Начини на плаќање се разликуваат од земја до земја, ве молиме видете ја HELPpage за повеќе детали.
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2.Сите предмети ќе бидат испратени на адресата која ја остави на нас. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно.Адреса со"П О Кутија" не accepatble.
3. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
4. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
5. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
6. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.
7.Пакетот ќе бидат означени како подарок или примерок за лична употреба со мала вредност, па you don't треба да се грижите за сопствени или даночни прашања.Ако ви треба ни да се прогласи за оригинална вредност, ве молиме да ни остават порака кога ќе го поставите цел.
8. Трговијата е прекуграничната и Воздухопловната е најевтиниот пост начин, па тоа трае по должината на времето за испорака.s o ние треба вашата разбирање за време на испорака :
Сепак , ако сакате повеќе брза испорака можете да платите на објекти со EMS, UPS-от/ФЕДЕКС и JILLION Курир.
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена.

Основните својства

боја:
22mm, 26mm
Тип На Објект:
Белење На Заби
НЕТО-WT.:
35g
Бренд Име:
skylundent
Состојка:
LED
Големина:
Small
Број На Модел На:
SL1016
Напон:
12V
is_customized:
Yes
НЕТО-WT.:
1

Додатоци на производот