0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-50 %
Креативни MEGIR машка Мода Спорт Часовници Мажите Хронограф Кварц Часовник Човек Кожа Воена Водоотпорен Види Relogio Masculino

Креативни MEGIR машка Мода Спорт Часовници Мажите Хронограф Кварц Часовник Човек Кожа Воена Водоотпорен Види Relogio Masculino

DEN 1243.00
DEN 2486.40
Това е достапна

Количина на стоки


Ве молиме имајте во предвид :
На хронограф е многу слаба и треба вашето внимание, ве молиме да земете во тоа внимателно afer ќе го примите види.
Следниве се чекорите за да се тестира дали на хронограф работи, ве молиме направете го тоа соодветно :
1. Притисни на првото копче (само еден push), проверете дали на мали бира работа, и почекајте најмалку 60 секунди (1 минута).
2. Тогаш притисни на првиот копчето повторно за (само еден push), мали бира престане да работи.
3. Притисни на трети копчето, проверете дали на мали бира назад во неговата оригинална положба.
Ве молиме не го направите :
1. Немојте да им помогнам на копчињата често.
2. Немојте да им помогнам на копчињата без нашите предлози и се меша притисни нив.
Над операција ќе доведе движењето пропушти својата начин и правила, тоа ќе го направи на хронограф скршени.
Ве молиме :
1. Ако не може да се разбере чекорите кои што е наведено погоре, ве молиме прашајте ме за видео. Ние ќе ви покаже како да се користи преку видеа.
2. Ако најдете на хронограф не можат да работат по тест на тоа, според нашите чекори, ве молиме да ги видео и испратете ја на нас. Ние ќе ги провери и да ви даде решенија.
3. Ако вашиот често им помогнам на копчињата, и тоа води кон хронограф не може да се ресетира на нивната позиција, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви покаже како да го ресетирате тоа преку видео записи.

Основните својства

Тип На Објект:
Кварц Рачни Часовници
Dial Дијаметар:
45.5 mm
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Обликот:
Круг
Бендот Материјал Тип:
кожа
Кутии & Случаи Материјал:
Хартија
Функција:
Престанете Да Се Види,Да Се Заврши Календарот,Хронограф
Бренд Име:
MEGIR
Број На Модел На:
2052
Затворач Тип:
Тока
Случај Материјал:
Легура
Случај Дебелина:
15.5 mm
Движење:
Кварц
Стил:
Спорт
Бендот Ширина:
24mm
Пол:
Мажи
Dial Прозорец Материјал Тип:
Hardlex
Бендот Должина:
22cm
Стил:
Мода, спорт, причинска
бенд:
кожа
Објектот:
мажите се види
Тип:
кварц се види
Функција:
Хронограф, датум, време
функција 1:
Армијата види
Карактеристика 2:
Relogio Masculino
функција 3:
воена часовници
карактеристика 4:
Види спорт
Пол:
Мажи

Додатоци на производот