0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-15 %
ANSONIC SA 868-1 Мини/M Далечински Управувач Замена/Duplicator

ANSONIC SA 868-1 Мини/M Далечински Управувач Замена/Duplicator

DEN 645.00
DEN 758.40
Това е достапна

Количина на стоки

Технички карактеристики : Фреквенција : 868,3 MHz=868mhz Број на канали : 4 Код : фиксна шифра Тип на програмирање : авто-програмирање Напојување : 12 V батерија, 27 A Оперативни температура : -20°C +60° Батеријата и настава се вклучени Watchout! Ако не сте сигурни Дали тоа може да се користи, ве Молиме испратете го вашето внатре PCB одбор фотографија за да ја проверите фреквенција пред цел. Чекор 1 Јасна историјата кодот од duplicator
1. Притиснете го копчето А(ЗАКЛУЧУВАЊЕ) и Б (ОТКЛУЧИ)континуирано додека LED блиц 3 пати
2. Копче за пуштање на Б(ОТКЛУЧИ) (Чувајте притискање на копчето за ЗАКЛУЧУВАЊЕ),и притиснете го копчето Б (ОТКЛУЧИ)Полека, за 3 пати, LED блиц
3. Отпуштете го копчето А(ЗАКЛУЧУВАЊЕ),заврши код царинење.
Ако кодот царинење се направи правилно, кратко притиснете било кое копче. Светлината не флеш на сите.
Ако светлината флеш кога кратко притиснете го копчето за царинење процес направи погрешно. Ве молам повторете царинење процесот повторно.
Чекор 2 Копирате кодот од оригиналниот предавателот
Место на cloner далечински и оригиналниот далечински во близина заедно рамо до рамо. Бидете сигурни дека тие се допираат.
1. Истовремено притиснете го а копчето од вашиот оригиналниот далечински и на едно од копчињата на клон далечински и задржете се додека ВОДЕШЕ на клон далечински трепка бавно. LED прво ќе флеш 3 пати брзо, тогаш ќе запре за една секунда, потоа трепка бавно.
2. Ослободување двете копчиња. Програмирање е успешна. Копирајте други копчиња во ист начин.
Дури и ако се направи точна понекогаш копирање процес не успеа. Се повторува на сите програмирање процес на повторно и да користат различни remotes позиција лице во лице, од страна на страна, да се врати назад, како Т Позиција. Во повеќето случаи назад кон назад клонирање позиција е најдобар.

Основните својства

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
BELFOX
Бренд Име:
RUIXINYU
Канал:
4
Употреба:
Електрични Вратата,Универзална
Поддршка СТАН:
No
Безжична Комуникација:
RF
Фреквенција:
868.3
Батеријата:
27A12V(вклучуваат)
растојание:
До 50 метри
Користете заѕвони:
гаражни врати,портата,и др
Користи метод:
лице в лице
moudle:
ANSONIC
Примерок 1:
ANSONIC SA 868-1 Мини/M

Додатоци на производот