0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-12 %
AC напон 220V интелигентни дигитални АНТЕНСКИ безжичниот далечински управувач switch систем + 20pcs примачот за проекција на екранот/гаражни врати/ролетни

AC напон 220V интелигентни дигитални АНТЕНСКИ безжичниот далечински управувач switch систем + 20pcs примачот за проекција на екранот/гаражни врати/ролетни

DEN 5069.00
DEN 5760.00
Това е достапна

Количина на стоки


Нова производство на дигитални мулти-фреквенција 3-копче за безжичниот далечински управувач со користење на дигитален дисплеј технологија, може да се користи како голем број на далечинскиот управувач Употреба, вкупно 20 далечински управувач можете да го вклучите (стандардно)
Далечински лифт контролер е многу широко се користи безжична управувач, може да се користи во гаражни врати контрола и проекција на екранот контрола, далечински управувач завеса, и други области, има предности на лесен за инсталација со користење на едноставни безбеден и сигурен.
Систем состав :
1 три клучни далечински управувач (функција : до - stop - надолу)
2 далечински контролер лифт
Главниот технички индикатори :
1 работна фреквенција : 315 MHZ/433 MHZ
2 предавателот погонски напон : од 12 v23a (батеријата)
3 приемник работен напон : AC 220 v
4 номинална моќност : 1000 w
Метод на код :
Задржете го копчето за учење две секунди, светла одзумирате, притиснете на било кое копче, далечински управувач светла блескави, успехот на учењето.
Забелешка
1 обрне внимание на изборот на работниот напон, во спротивно може да го оштети уредот, дури и опасни по живот
2 оптоварување моќ контакт капацитет, правилно пристап треба да биде помалку од 70% на контакт капацитет.
3 Ако најде далечински растојание промени да бидат пократки, ве молиме вратете го далечински управувач( батерија 12 v 23 A)
4 Кога инсталацијата, ве молиме отстранете го внесување моќ!!!!!!
Фреквенција имаат само 433 MHZ може да се избере . ќе испрати 433 MHZ ви благодариме !
пакет се вклучени :
20*приемник
2* предавателот

Основните својства

Употреба:
Проектори,Осветлување,Електрични Вратата,Автоматски завеси,Универзална
Бренд Име:
ВЕК AOKE
Канал:
2
Број На Модел На:
220V- 2ch
Пакет:
No
Безжична Комуникација:
RF
Фреквенција:
315mhz / 433mhz

Додатоци на производот