0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-20 %
cnHGarts activator за празно хидро потопување филм вода трансфер печатење филм аква печати филм трансфер

cnHGarts activator за празно хидро потопување филм вода трансфер печатење филм аква печати филм трансфер

DEN 1152.00
DEN 1440.00
Това е достапна

Количина на стоки

cn HGarts activator за празно хидро потопување филм вода трансфер печатење филм аква печати филм трансфер Операцијата чекори Чекор 1 : Испечатите вашите слики или шема во вашиот инк-џет печатач. Употреба на "огледало печатење" и "највисок квалитет" Чекор 2 : се Чека до мастило е сосема исушени, а се однесуваат нашите activator Е да се заштити мастило. Чекор 3 : Лента границите на филмот за да се ограничи ширењето на филмската кога е поставен на површината на водата и застанете на стабилизација хартија на грб. Чекор 4 : Ставете филмот на вода и да ја поправите тоа. Чекор 5 : се Применува вториот activator Б да liquify филмот и почекајте околу 45 секунди до филмот е целосно liquified. Чекор 6 : Натопи предмет во филмот со агол од 35-45 степени за да се избегне воздушни меурчиња. Чекор 7 : Земете објектот, рамна далеку overhang делови од филмот, почекајте додека не е сува и се применуваат јасна топ лак како заштита.

Основните својства

Тип На Објект:
Decals & Налепници
Бренд Име:
cnHGarts
Објектот Ширина:
0m
Објектот Висина:
0inch
Специјални Функции:
вода трансфер печатење филм
is_customized:
Yes
Материјал Тип:
PVA
Објектот Тежина:
0.7kg
Објектот Должина:
0m
Примена:
пластика, метал, керамика, дрво, камен, смола
Функција:
Protectives,Украси,Прашина,Влага-доказ,
Буквар За Филмот:
Увезени Од Јапонија
Материјал:
вода трансфер печатење филм
Бразил,Аргентина,Оставајќи Германија:
CPF/CPNJ/EORI број

Додатоци на производот