0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
8 Бои сет за во Автомобил Стил DIY ЕЛ Ладно Линија Флексибилни Ентериерно уредување Калапи Трим Ленти Светлина За Мотоцикли и Автомобили

8 Бои сет за во Автомобил Стил DIY ЕЛ Ладно Линија Флексибилни Ентериерно уредување Калапи Трим Ленти Светлина За Мотоцикли и Автомобили

DEN 1258.56
Това е достапна

Количина на стоки

8 Бои сет за во Автомобил Стил DIY ЕЛ Ладно Линија Флексибилни Ентериерно уредување Калапи Трим Ленти Светлина За Мотоцикли и Автомобили(Не ЕЛ светлина) Ремонтирам Пакет се Вклучуваат : 1. 4 Pcs*4meter Оптички Влакна Бенд (Секоја со извор на светлина) Опис на Производот 100% Сосема Нов Квалитет на Стоки и Пониска цена& Висок Квалитет. Тоа е 0.5 mm дебелина перка,лесно да го вметнете во просторот на автомобил facia и внатрешни панели. Тоа е совршен за украсување на автомобил внатрешни работи како под вратата,заедно табла скратува внатрешноста на багажникот некаде. Опис : Флексибилен и да се отпорни на вода,може да биде свиткана во било која форма и се сече на било која должина Може да понуди 360 степени на осветлување заштеда на Енергија,долг живот време,Живот повеќе од 15,000 часа Жица со Дијаметар : 2.3 mm Жица Должина : 4 метри Работна температура : -40 C~80 C 12 V Инверторот,Влезен напон DC12 V (Светла и самата е 110 V) Боја : Црвен/Портокал/Жолта/Зелена/Блу/Розова боја/Бела/Кристал Зелена/Виолетова/Кристално Сина (8-боја опционално) *ПОСЕБНА ЗАБЕЛЕШКА* Кога оваа моќ инвертер работи,тоа ќе се направи малку зуи потпевнувам звук. Тоа е нормална ситуација,тоа не ви пречи!ве молиме информира дека. Ако сте перфекционист,немојте да го нарачате. ЕЛ ладна светлина има два интерфејси, може да се намали, можете да го користите како две ЕЛ светлина Карактеристики : (1) енергија. Мека светлина не му наштети на очите, Својата ниска потрошувачка на енергија, така што вкупната влезна моќност светлината линија надолу, таму е подобро енергија-заштеда ефект. (2) елиминирање на треперење, блесок постабилна. Помогне да се подобри визуелни резолуција, за да се подобри ефективноста; континуирана операција намалува визуелна замор, да ви помогне заштита на видот. (3) почетна точка е повеќе сигурен. Појдовна точка за успех,Должина лесно може да се намали за да инсталирате пргав, лесно (4) стабилна текст моќ и излез прозрачна флукс : високо-квалитетни производи со добра регулација перформанси, струја, напон отстапување е голем, се уште може да се одржи постојан извор на енергија, стабилна светлина интензитет, е погодна за енергија конзервација. (5) за да се прошири светилка живот линија. Висок квалитет на производите, константна енергија и светлина линија тековната состојба, како и сигурен почетна точка и други фактори може да го продолжи животот на светлината линија. Инсталација Белешки : (Нови) бенд работ ладна светлина "ладна светлина, на страна! Производот не бара лепак, приклучок директно во страна на вратата или на јазот во табла, непроблематична инсталација! Не грижете се испратени по трагите на лепак, се претпочита независни сопственици инсталиран! секој ладна светлина, сите со независно управувано, бесплатна конекција светла интерфејс може да се намали вишокот или скриени во внатрешноста на трим панел Светлина бар дијаметар 2.3 MM, 5ММ со шиење на работ, инсталација поудобно (конзола дека приклучок директно во отворот рабови, нема џвакање paste) упатство за употреба : Ладна светлина мора да биде поврзан со диск за користење, и не може да биде поврзан директно на напојување. Ладна светлина, може да го користите двострано лента или лепак фиксни и потоа во автомобил. Ладна светлина, може да се намали употребата, намалување на дел може да бидат отфрлени, сопственост должина не влијае на користењето на преостанатиот дел. Ако не можете да користите по сечење, бидејќи сечење доведе до краток спој, па повторно се намали на мал дел е во РЕД

Основните својства

Бренд Име:
ТАКА.К
Тип На Објект:
Атмосферата Светилка

Додатоци на производот