0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-5 %
DXF Lipo Батеријата Пак,KCRTEK РК Батеријата Пакет 14.8 V 50C 4S 5000mAh со TRX Деканот Приклучок за РК Авион, Хеликоптер,Автомобил, Камион, Брод

DXF Lipo Батеријата Пак,KCRTEK РК Батеријата Пакет 14.8 V 50C 4S 5000mAh со TRX Деканот Приклучок за РК Авион, Хеликоптер,Автомобил, Камион, Брод

DEN 2677.00
DEN 2817.60
Това е достапна

Количина на стоки

DXF Lipo Батеријата Пак,KCRTEK РК Батеријата Пакет 14.8 V 50 C 4 S 5000m Ah со TRX Деканот Приклучок за РК Авион, Хеликоптер,Автомобил, Камион, Брод и други RC модел
ЗА DXF
DXF е една батерија бренд на Шенжен SKT Technology Co., Ltd Компанија основана во 2016 година, е една од водечките производителот на РК Li Po Батеријата врз основа на Шенжен Кина. DXF Батерии нуди одличен вредност преку обезбедување на фабрика директни цена и квалитет кој ги исполнува или го надминува оној на другите големи батерија производители. Сите DXF батерии во согласност со Ro HS и CE квалитет тестирање стандарди.DXF користите само Одделение клетката. DXF која е Навивачите hobbyking градот.
Опис
Бренд : DXF Батеријата
Капацитет : 5000m Ah
Континуирано празнење стапка : 50 C
Пукна го Оценувате : 100 C
Напон по келија : 3.7 V
Максимален напон по келија : 4.2 V
Напон на пакет 14.8 V
Максимален напон по пакет : 14.8 V
Клетки : 4 S
Приклучок : Plug TRX
Големина : 150*42*31mm (±0-3мм)
Тежина : 460± 2g
Пакување листа : 1pcs x 100% нов 14.8 V 5000mah 50 C TRX Plug Lipo Батеријата
Забелешка Внимание :
Не над задолжен повеќе од 4.2 V и воопшто не текот на испуштање подолу 3.7 V
Не го стави крај на висока температура состојба.
Не фрли во оган.
Не фрли во вода. ако ви треба било кој друг тип на приклучок, може да се направи белешка која plug треба текот на цел.

Основните својства

Испуштање го оценувате:
50C
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
DXF
Број На Модел На:
DXF 14.8 V 5000mah 50C TRX
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
Големина:
150*42*31mm / 460g
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - NiMH
Технички параметри:
KV1100
Пластични Тип:
PC
Материјал:
Пластични
Надградба На Делови/Додатоци:
Батеријата

Додатоци на производот