0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
30A Brushless Контролер ESC+930KV Brushless Мотор за 4 Оска Мулти Quadcopter

30A Brushless Контролер ESC+930KV Brushless Мотор за 4 Оска Мулти Quadcopter

DEN 569.28
Това е достапна

Количина на стоки


Можеби како што се : 30 A Brushless Контролер ESC+930 KV Brushless Мотор за 4 Оска Мулти Quadcopter
Детали : KV : 930
Макс. Ефикасност : 80%
Макс Ефикасност Тековна : 4-10 A (>75%)
Моменталниот Капацитет : 12 A/60-тите
Не Оптоварување Тековната @ 10 V : 0.5 A
Нема. На Клетки : 2-3 Li-Поли
Моторни Димензии : φ27.5 x 30мм
Вратило Дијаметар : φ3.17mm
Тежина : 47g] 1x 30 A Brushless брзина контролер ESC 100% сосема нов
Компатибилен со : 400-450 хеликоптери / Авиони или Quad-Роторот Мулти RC Хеликоптер
Спецификација :
-Излез : Континуирано 30 A, Пукна 40 A до 10 Секунди.
-Влезен Напон : 2-3cells литиум батерија или 5-9 Ni Cd клетки/NIMh батерија.
-БЕК : 1А / 5 V (Линеарен режим на работа).
-Максимална Брзина : 210,000 вртежи во минута за 2 Столбови BLM, 70,000 вртежи во минута за 6 столбови BLM, 35,000 вртежи во минута за 12 столбови BLM.
(BLM : Brush Less Мотор)
Големина на : 45mm (L) * 24mm (W) * 11mm (H).
-Тежина : 25g.
Пакетот Вклучува : (како што е прикажано на сликата) 1 PCSX 930 KV Brushless Outrunner Мотор со Месеци 1 PCS X 30 A Brushless брзина контролер 100% Сосема Нов !!!

Основните својства

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Издробен
Материјал:
Метал
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Моторни
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Надградба На Делови/Додатоци:
опрема
Број На Модел На:
930KV
Четири тркала Атрибути:
Слот

Додатоци на производот