0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-0 %
Бесплатен Превозот на OSD /G-OSD3 Set/ OSD Систем/ FPV Екранот Систем/ Temp Мувла и AMP Мувла вклучени

Бесплатен Превозот на OSD /G-OSD3 Set/ OSD Систем/ FPV Екранот Систем/ Temp Мувла и AMP Мувла вклучени

DEN 379.00
DEN 379.20
Това е достапна

Количина на стоки


Г-OSD 3 Мини OSD System специјално дизајнирана за користење со мал електричен погон модели. Неговата мала тежина и компактен дизајн го прави идеален за употреба на микро авиони или било кој друг модел каде заштеда на тежина е од клучно значење.
Видете податоци во реално време од вашиот FPV Модел како што battey напон, земјата брзина и GPS Coordintates
Карактеристики :
GPS Координатите
Екранот
Време Дисплеј
Airspeed Екранот
Графички GPS Сигнал за Статус на Екранот
Супер Светло, High-Sensitivity GPS Модул w/High-Speed 10 HZ Освежете го Оценувате
Моќта на напон и ПОМОШЕН двојно тестирање
Статус на батеријата telemetry
Дома Насока и Оддалеченоста на Екранот
Температурата Мерење (w/опционални температурата на модулот)
Висока Точност Струја (Засилувачи) Мерење (w/опционални тековната мерење модул)
Поддржува Анти-Отсјај Сенка Контрола Сигнал
Поддржува Рачна Калибрација
Спецификации.
Тежина : Главниот Одбор - 5.7 g / GPS Модул - само 11,6 g
Димензии : Главниот Одбор - 40x26x6mm / GPS Модул - 28x16x8mm
Работен Напон : Главниот Одбор - 7~25 V / GPS Модул - 5 V
Хардвер Спецификација :
Тежина : Главниот одбор 5.7 g GPS модул само 11,6 g
Големина : Главниот одбор 40mm*26mm*6mm GPS Модул 16mm*28mm*8мм
Работен Напон : 7 V-25 V (ви препорачуваме 2-5 S Li-Po)
Добредојде за да користите GPS-OSD, кој е специјално дизајниран за микро електрична електричен авион со следниве карактеристики :
GPS coordinate display, време дисплеј, airspeed се прикаже;
Прикажете GPS сигнал статус во графички;
Супер светло, high-sensitivity GPS модул, со голема брзина 10 HZ освежете го оценувате;
Моќта на напон и ПОМОШЕН двојно тестирање, погодно за тест за статусот на батеријата на FPV графички предавателна опрема, избегне изгуби авион поради недостаток на напојување;
Да се пресмета растојанието од дома, да се запознаат со летање на далечина;
Екранот на почетен насока и дома растојание во динамички графика;
Температурата мерење(температура модул е за избор);
Висока точност засилувачи мерење, и да се пресмета потрошувачката на батеријата(засилувачи мерење модул е за избор), Поддржува NTSC и PAL ТВ сигнал;
Поддршка на анти-отсјај сенка контрола сигнал;
Поддршка рачна калибрација.

Основните својства

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Број На Модел На:
APSD050+051+052
РК Делови и Accs:
Предаватели
За Возило Тип:
Авионите
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Материјал:
Метал
Алатка Материјали:
Собрани класа
Надградба На Делови/Додатоци:
OSD

Додатоци на производот