0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-0 %
500mm 3k Карбонски Влакна 30мм Цевка 32-милиметри 33mm 34mm 35mm 36mm (Тркалаат Завиткани) мала Тежина, Висока Јачина

500mm 3k Карбонски Влакна 30мм Цевка 32-милиметри 33mm 34mm 35mm 36mm (Тркалаат Завиткани) мала Тежина, Висока Јачина

DEN 906.00
DEN 906.24
Това е достапна

Количина на стоки

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет. Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки. Карбонски влакна е многу мала тежина, сила е челик 9 пати, но тежината е околу 1/3 од челик! Мојата компанија Специјализирана во производство на јаглерод влакна/Fiberglass цевки кои може да се широко се користат во вашиот Производ, без Оглед на Квалитетот или цената се сите привлечни. Ако треба да Карбонски Влакна Цевка со Производот Можете да контактирате со нас . Купување на 3 K карбонски влакна Цевка/вратило од Производителот-Фабрика директно. Може да се купи на високо квалитетни производи со разумна цена.
Спецификација 100% Сосема Нов! Должина : 500mm Надворешниот Дијаметар : 30-36mm Внатрешен Дијаметар : 20-34mm Дебелина : 1.0-5.0 mm ( ако сакате другите, дебелина, и должина, само дозволете ми да знам, ние може да го направи тоа за вас . ) Површинска обработка : 3 K Мат Финиш/ 3 K Високо Сјаен Финиш (црна) Карактеристики : Многу силни и лесни за Употреба : Хеликоптер опашка цевка, високо-одделение фиксни крила поврзување на цевки, мулти-роторот рака, tripod, Итн. Пакет Содржина 500mm Карбонски влакна цевка
Можете да уживате во повеќе поволна цена со поголема количина.

Основните својства

боја:
30x28 3K Мет, 33x30 3K Мет, 35x25 3K Сјајни, 35x32 3K Мет, 35x33 3K Мет, 36x34 3K Сјајни, 30x26 3K Мет, 30x27 3K Мет, 30x28 3K Сјајни, 32x30 3K Мет, 34x32 3K Сјајни, 30x20 Сјајни, 30x25 Сјајни, 32x29 3K Мет
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Композитен Материјал
Бренд Име:
WHABEST
РК Делови и Accs:
Директорот Оска
За Возило Тип:
Хеликоптери
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
карбонски влакна цевка
Алатка Материјали:
карбонски влакна цевка
Надградба На Делови/Додатоци:
карбонски влакна цевка
is_customized:
Yes

Додатоци на производот