0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
S500 500mm PCB Мулти-Роторот Воздух Рамка Кит W/ Опрема за Слетување или Стигнале Пропадна за FPV Quadcopter SK500 Обновено

S500 500mm PCB Мулти-Роторот Воздух Рамка Кит W/ Опрема за Слетување или Стигнале Пропадна за FPV Quadcopter SK500 Обновено

DEN 1055.52
Това е достапна

Количина на стоки

S500 500mm PCB Верзија Мулти-Роторот Воздух Рамка Кит W/ Опрема за Слетување или Стигнале Пропадна за FPV Quadcopter SK500 Ажурирана Верзија
поправи слетување пропадна е Карбонски влакна nonretractable слетување пропадна
електрични пропадна е Карбонски влакна електронски стигнале слетување пропадна
Опис
S500 PCB 500mm Надградба F450 Quadcopter Рамка Кит w/Опрема за Слетување МИНИ S800 ЕВО Дизајн
Карактеристики :
- F450 надградба quadcopter
- Научив рака дизајн од DJI S800 ЕВО, и enhanced
- добрата работа со Gopro Херој 3 2 Оска brushless gimbal за FPV
- PCB Центар плоча со лемење точка
- Само рамка, не се електронски делови.
Спецификации :
- Wheelbase : 485mm
-Слетување пропадна : 16mm 3k чист јаглерод влакна цевка, на висина 170mm, тежина 92g, оригинални пластични пропадна тежина 74g
- Моторни препорачуваме : 2212 KV980; 2216 KV880 KV900; 3108 900 KV (не се вклучуваат)
- ESC препорачуваме : 30 A-40 A
- Проп препорачуваме : 1045/1047/1147/1238 (не се вклучуваат)
- Батерија ви препорачуваме : 3 S-4 S 2200m Ah-5200m Ah (не се вклучуваат)
Пакет Се Вклучени :
- S500 quadcopter рамка за полнење ( не собраа )
ние, исто така, имаат бела, сина и црвена боја со оружје, pls советува вашите потреби или ние ги испратите сите црн грб
Плаќање
-ние прифаќаме alipay и paypal.
-Ние ќе процес повеќето цел во 48 часа по уплатата верификација и да понудат на следење нема со секоја Работа(aliexpress само може да се пополни на следење Не по 24 часа).
Повратни информации
-Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно ,Ние побара да се контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.
-Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!
Превозот
-За руски купувачот,pls понуда полно име како политика бара.
- Ние ќе decalre тоа како подарок и пониски од 30 ако имате посебни барање, pls дозволете ни да знаеме.
- Ве молам убаво провери вашиот превозот адреса и телефонски број кога ќе се стави на ред.
-За Купувачот од руската Федерација,Аргентина,Украина,Точка може да се брод преку ЕМС ако изберете DHL/Федекс како сложена царинска декларација процес.
-За Купувачот Од Бразил,pls нудат Даночни Не е сакате да брод преку DHL/Федекс,или објектот ќе брод преку ЕМС иако можете да изберете на курирската служба DHL.
Време на испорака

Основните својства

боја:
рамка не пропадна, рамка со поправи пропадна, рамка електрични пропадна
Бренд Име:
TAROT-РК
За Возило Тип:
Авионите
Технички параметри:
Вредноста 4
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
rc
РК Делови и Accs:
летало делови
Надградба На Делови/Додатоци:
Контролор
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Quadcopter
Четири тркала Атрибути:
tarot
Алатка Материјали:
tarot

Додатоци на производот