0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-16 %
Mandala цвет диск 5D Нови Дијамант Везови Сликарство Дијамант Мозаик Целосно област Вежба плоштадот/круг Дома Декор занаетчиски AS617

Mandala цвет диск 5D Нови Дијамант Везови Сликарство Дијамант Мозаик Целосно област Вежба плоштадот/круг Дома Декор занаетчиски AS617

DEN 210.00
DEN 249.60
Това е достапна

Количина на стоки


Mandala цвет диск 5 D Нови Дијамант Везови Сликарство Дијамант Мозаик Целосно област Вежба плоштадот/круг Дома Декор занаетчиски AS617 Тоа емс : Brand name : Магијата господар име на Производ : Дијамант Вез, Дијамант сликарство. Се користи за : Дома декор, Божиќ декорација, занаетчиски, уникатен подарок. Големина : Како празно шоу. Дијамант облик : Плоштадот дијамант или круг дијамант. Вежба erea : Целосна вежба, полн област на сликата. Процес : Полу-готови производи, треба diy тоа од страна на купувачот. Врамени или без : Без рамка. Пакет метод : Валани на цевка во вреќи или хартиени кеси Пакет вклучуваат : Платно, квадрат или круг дијамант, вежба пенкало, спреј. Обичај или не : Да, сите на сликата може да се customed. Било какви други прашања, ве молиме контактирајте со нас. Јас ќе ви одговори во рок од 24 часа. Оригиналната слика :
Круг дијамант и на плоштадот дијамант иста големина, цената е иста. Но, постојат малку поинаква од дијамант форма, на колекции и платно. тука имаме некои detal да се покаже на различни помеѓу нив. ако сè уште имате прашања, ве молиме обратете ми се на прво место . ви благодариме!! Најчесто поставувани ПРАШАЊА НА : Драг пријател , сите наши производи се во целосна вежба сликарство , тоа е 100% се вежба , да се заврши вежба , целата платно треба вежба дијамант . П : Што е облик на дијамант сликарство? A : Драг пријател , дијамант е Тркалезна / Sqaure дијамант везови . П : Што е вид на пакет се користи за да сликарството ? A : Драг пријател , сите наши производи се добро спакувани , ( Свиткан во Хартиени кеси) , ние ќе ги пакет carfully befoer на стоки испратени надвор . П : Колку време јас ќе го дадам мојот googs откако ќе плати мојата цел ? A : ние ќе ви испрати стоката во 1-4 дена по сте платиле вашата нарачка , вие ќе ги добиете вашите производи во 15-60 дена .
Инструкции на DIY Дијамант Слика 1. Отворете го пакувањето и вадење на платно, дијаманти и алатки;
2. Проверете код број на дијаманти и соодветниот симбол; 3. Стави дијаманти во пластични случај. Само открие потребни областа на лепило
лента за да се избегне прашина врз друга лепак делови;
4. Стап дијаманти на соодветниот симбол на платно со помош на пинцета;
5. По сите симбол области се sticked со дијаманти, се приспособат на работ на елиминација од страна на
владетел за регулирање на дијаманти уредно; потоа притиснете дијаманти правилно да се направи тоа, фирмата;
6. Стави дијаманти сликарство во соодветна рамка и украсете го вашиот дом или даде на другите како
подарок.
За круг Дијамант
За Круг дијамант HD Платно За Чекор
На плоштадот дијамант detal
Дијамант форма е квадратни.
На плоштадот дијамант платно покаже :
Дома Декорација Покажува

Основните својства

Големина:
20x20cm round, 25x25cm round, 30x30CM Round, 40x40CM Round, 50x50cm round, 60x60cm round, 70x70cm round, 20x20cm Square, 25x25cm Square, 30x30cm square, 40x40cm square, 50x50cm Square, 60x60cm Square, 70x70cm square
Стил:
Модерна
Дијамант форма:
Круг
Бренд Име:
магијата мајстор
Шаблон Тип:
Бескрајни
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Материјал:
Акрилик
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
15-60
Стил:
дома декор, свадба оркестарот,дневна соба,Детска Соба
стил на:
DIY ДИЈАМАНТ мозаик
стил Б:
занаетчиски везана
Ставете вежба област:
Целосна Област
Дијамант форма:
Круг и квадрат
Техника:
DIY Рачно Изработени
Пакет:
Навива
Материјал:
Акрилик
Шема:
дијамант везови
Користат За:
дома декор, Божиќ украси, diy, подароци, ракотворби

Додатоци на производот