0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-20 %
Нови 5D целосна DIY Дијамант Вез Mandala шема ѕид налепница сликарство Крстот Бод 3D Кристал мозаик дијаманти оркестарот подарок

Нови 5D целосна DIY Дијамант Вез Mandala шема ѕид налепница сликарство Крстот Бод 3D Кристал мозаик дијаманти оркестарот подарок

DEN 235.00
DEN 293.28
Това е достапна

Количина на стоки

Нови 5 D целосна DIY Дијамант Вез "Mandala шема" ѕид налепница сликарство Крстот Бод 3 D Кристал мозаик дијаманти оркестарот подарок
Почитувани DIY ентузијасти! Дијамант сликарство производи има декоративен, забавни, колективно и добри образовни значење, не само што може да се забавуваат исто така, може да биде претставен како подарок за другите,тоа е еден вид на популарна уметност, култура, Ние ви нудиме целосно нов вид на "Дијамант вез" или како што е наречена "Дијамант мозаик" и " Дијамант сликарство ".
За да се создаде слика, вие не треба да се биде уметник! Само изберете го поставите на нашиот производ и да се создаде тоа! Изработка на дијаманти сликарство ви помага да го намалите стресот, развивање на активна размислување, па затоа е препорачливо да се вклучи и создавање на ремек-дела и вашите деца! Ова е многу возбудлив и интересен процесот
Ако се прашувате како да го направите тоа, можете да прочитате повеќе детали и знаат како да ја завршат дијамант слика од себе си.
●Име на производ : DIY дијамант сликарство/дијамант везови/дијамант сликарство крстот бод
●Функција : Плоштадот дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши, тоа е полна дијамант везови
●Материјал : Плоштадот Смола Дијамант
●Дијамант тип : 100% полн Плоштад вежба
●Пакување : Боја Кутија / Торба
●Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба , Dinning Соба , Бања , Бања , Кујна , Студија , Дом , Канцеларија , Хотел , Ресторан и Бар
●Процес : Нова технологија , со Различни Круг дијаманти и други дијамант .
За Фото Обичај
Тоа е навистина популарни и модерен да се обичај без оглед на фотографијата што сакате да се направи дијамант сликарство, како што се вашата фамилија или свој портрет, свадба слики, фотографии на патување, домашни миленици, и убава глетка и др. Потоа можете да DIY вашата сопствена слика со вашето семејство, и конечно да се стави во рамка на ѕидот на вашиот дом или да ја даде на другите како единствен и незаборавен подарок! Само место на цел и да ги испратите вашата слика за нас, и ние ќе ви даде совршен дијамант вез на било која слика сакате!
Добредојдовте во мојата продавница
Ние избрани животната средина-пријателски смола материјали, Плоштад дијаманти е шарени три-димензионални сјај, дел јасно, одлична текстура.Експресивната сила на сликата е исклучителна, повеќе реални, три-димензионални чувство посилно. Платно се направени на HD oilcloth и боја, платно не е лесно да се оштети, ефективна вода-доказ и влага доказ, луксузни квалитетни, трајни. Дијамант сечење процес е ригорозна, совршен допир, мазна и нежна, транспарентни треперење, висок индекс на рефракција, совршено се вклопуваат во екранот, повеќе сјајна.
DIY Дијамант сликарство производството чекори
◆1. Отворете ја кутијата/кеса и да го провери дијамант подготви специјални алатки.
◆2. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.
◆3. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.
◆4. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти.
◆5. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо.
◆6. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти.
◆7. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре.
◆8. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини.
◆9. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти.
◆10. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (производот не содржи рамка).

Основните својства

Големина:
20cmx20cm, 25cmx25cm, 30cmx30cm, 35cmx35cm, 40cmx40cm, 45cmx45cm, 50cmx50cm, 55cmx55cm, 60cmx60cm, 70cmx70cm, 80cmx80cm
Стил:
Европа
Бренд Име:
Вежба Сјајна
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Флорални
Форма:
три-димензионални
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Применливи простор:
во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Hom
Ткаенина тип:
HD Платно
Дијамант тип:
Полн Плоштад Дијамант
алатки:
Дијамант јадење,Точка пенкало,Дупчење кал,Железо пинцети
Unfinish:
да,треба вашиот рачно изработени
Платно материјал:
Масло на платно
Го Поставите Типот:
Дома декорација
Производот Категорија:
Занаетите / Везови / Везана
Големина на Слика:
Според опција
Погоден:
Семејството, Пријателите,Децата

Додатоци на производот