0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-42 %
5D Дијамант Везови Diy Дијамант Сликарство Мачка Слики Дијамант Мозаик Везана Занаети Слика Дома Декор Платно Сликарство

5D Дијамант Везови Diy Дијамант Сликарство Мачка Слики Дијамант Мозаик Везана Занаети Слика Дома Декор Платно Сликарство

DEN 306.00
DEN 528.00
Това е достапна

Количина на стоки


За Дијамант Сликарство
Дијамант сликарство е нов популарни производи. тоа се повеќе убави она што ќе го видите на сликата, многу светол и неверојатни. Тоа е на висока дефиниција шема, добра текстура и естетското чувство, кој секогаш се доведе во врска со силна визуелна жалба за вас. Уживање и скитници околу тоа истовремено, ќе имате чувство како airplay. Со тоа, ќе добиете и двете, декоративен ефект и DIY забава забава. Едноставно обесени тоа на ѕид, што ќе ја направи вашата соба и вашиот свет неверојатни.
Име на производот и фото шоу
5 D Дијамант Везови Diy Дијамант Сликарство Мачка Слики Дијамант Мозаик Везана Занаети Слика Дома Декор Платно Слика За Домашна Декорација
Внимание : Нашата Дијамант Сликарство Е Без Рамка,И Тоа Не Е Готов Слика, Што Треба Да Заврши Себе.
Име на производ : Нова генерација DIY дијамант paiting -Рубикова Коцка дијамант Сликарство Крстот Бод
Бренд : Вејн Sweet Home Дијамант Сликарство
Боја Количина : 10-45 Бои.
Функција : Плоштадот дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши , тоа е 100% фу ќе дијамант везови
Материјал : Нова генерација на Плоштадот Смола Дупчење со 447 DMC Бои
Употреба : Почетна/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок
За рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка
Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори
Пакет вклучуваат : комплетна вежба, платно крпа, алатки.
Додај во Продавница Листа
Кликнете на зборовите подолу да ги внесете страница
Посетете Ја Нашата Продавница
За Дијамант, Платно И Алатки
Вобичаено Diy Дијамант Сликарство вклучуваат : смола materialdiamond,HD платно и авторските алатки
Како Да Го Направите Тоа
DIY Дијамант сликарство производството чекори
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.
2. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.
3. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.
4. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти.
5. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо.
6. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти.
7. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре.
8. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини.
9. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти.
10. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка).
Ве молиме погледнете го следново слика
За Пакување
Бидејќи транспортот е скапа,
па ние ќе користиме два различни пакување
големина 30x40cm кутија за пакување
A. меур торба за пакување ефект покажуваат
Б : Боја кутија за пакување ефект покажуваат
Ние секогаш се испрати стоката во рок од 5 дена по вашата исплата. Обезбеди бесплатен превозот преку Кина пост воздух mail. Ако сакате да одредите превозот метод, ве молиме да обрнете превозот цена. Подолу е проценет испорака брзина за вашиот избор.
Пост воздух mail : 10-60 дена Следење на веб-страница : на локалните поштата веб-сајт
e Packet : 7-25 дена Следење на веб-страница : на локалните поштата веб-сајт
EMS експрес : 5-20 дена Следење на веб-страница : на локалните поштата веб-сајт
DHL express : 4-8 дена Следење на веб-страница : dhl.com
Fed Ex експрес : 4-8 дена Следење на веб-страница : fedex.com
*Над испорака брзина само за референца, зафатен сезона, лошите временски услови
може да предизвика одложување.

Основните својства

Големина:
20x25cm, 25x30cm, 30x40cm, 40x50cm, 50x60cm, 60x75cm
Бренд Име:
MOONCRESIN
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Животните
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
три-димензионални
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
1-30
Завршување:
Недовршени,ќе Треба рачно изработени
Материјал на Дијамант:
Слика кристал
детали:
Целосна Дијамант со слика
колекции внатрешни детали:
смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс, Плоча
Големина:
Multiple size can choose
is_customized:
Yes
занаети:
Дијамант Везови Крст
боја:
30-40 clore за нормално
Се применуваат во вселената:
дневната соба И спалната соба
Број На Производ:
На Цртан Филм Мачка Дијамант Сликарство

Додатоци на производот