0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-39 %
Целосна дијамант сликарство 128x48cm Розева Роза шема Декоративни Сликарство кристал рачно изработени мозаик,цвеќиња, Diy дијамант везови

Целосна дијамант сликарство 128x48cm Розева Роза шема Декоративни Сликарство кристал рачно изработени мозаик,цвеќиња, Diy дијамант везови

DEN 826.00
DEN 1353.12
Това е достапна

Количина на стоки


добредојдовте на
baifengchaoyang продавница
BAI ФЕНГ ЧАО ЈАНГ е одличен бренд кој се залага за брилијантен и висок квалитет на производот, имаме сопствена фабрика со животната средина целосно смола Дијамант,увоз висока прецизност Печатач ,моќен дизајн тим и по-продажба на тимот, Овој бренд на производи што се продаваат во повеќе од 60 земји и регионот,повеќето од клиентите, како тоа толку многу.
Нашата фабрика се фокусираше на дијамант paiting крстот sticth за 9 години , и добро корисничко искуство е нашата компанија извршување .хуманизирано дизајн , така што Уметност orginates од животот, но, поголеми од животот. дијамант paiting крстот sticth се појави во нашиот живот, изберете стил ви се допаѓа и да се направи тоа, ќе биде задоволство за ова.
Бренд име :
Примена : home/хотел/канцеларија декорација & подарок
Дијамант тип : Целосна или
На големина на слика : како што choosed
Платно големина : 5cm поголеми од големина на слика
Совети : Ние ви Препорачуваме Да Избор Големи Димензии Да се Направи Ред, Како и Големината На Дијаманти Е Околу 2,5 мм, Па Фото Големина на Повеќе Големи, Ефектот Ќе Биде многу Подобро.
Ако ви треба други големина, ве молиме контактирајте со нас,Ние може да се направи според вашите побарувачката големина. Напомена : Овој една недовршена diy дијамант сликарство без рамка, квадрат или круг rhinestones ја покриваат целата слика.
..За Пакување..
A : меур торба ефект покаже големина
Б : тетрапак пакување ефект се покаже големината>30x40cm
Опис : Различни големини за секоја слика, така што на различни кутии или торби меур.
~~~Препорачува Причина~~~
Се препорачува причина :
1.100% сосема нов
2.Ефтин (извор фабрика)
3.Реална слика (задоволат побарувачката)
4.Разни модели (заокружување)
5.Време на испорака (5-7 дена)
~~~За Дијаманти~~~ ~
Постојат два вида на дијаманти : 1 , точка 9 ; 2 , дел 13 .
Постојат 447 бои . Секој дијамант големина : 2.5x2.5мм .
Постојат 447 бои . Секој дијамант големина : 2.8x2.8мм .
~~~Пакет на Дијаманти~~~
~~~За Canvasv~~~
Увезената нафта сликарство платно , симболи е многу јасно .
~~~За Алатки~~~
Содржи : Ударна точка пенкало, Кал, плоча.
~~~Производството Чекори~~~
1, Отворете ја кутијата, проверете колекции е тоа, заврши .
2, Според боја код, изберете боја во чинија .
3, се Најде на симболи во слика, почетокот ставете додека не се заврши тоа .
4. Кога ќе се заврши тоа , стави некои книги на врвот , нека се повеќе јасно .
5. Честитки, можете да одат врамени до сега !
~~~Работилница~~~
..За Ефектот..
Поголем големина, подобар ефект! Секој дијамант големина : 2.5x2.5мм. Ако сликата е комплексен, мала големина, ќе не е многу добро! Ако ви треба голем големината на никакви слики, ве молиме контактирајте со нас!
..За Нас..
Нашите дијамант сликарство се полу-готови, не вклучуваат рамка. Ние ќе се обезбеди дијамант везови алатки за вашиот направи. И ние ќе сместени 20% повеќе дијаманти! Иако нашите производи не е најевтин, но квалитетот на нашите производи е најдобар! Кога ќе се заврши тоа, можете да испраќате фотографии од вашите слики за нас, ние ќе го покаже тоа да купувачи од целиот свет го цениме!
..Повратни информации..
Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Тоа само ќе ве однесе 1 минута. Ви благодариме! Ако не сте задоволни со производот и услугата, ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас пред да замине било negotive и било неутрален повратни информации. Ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас. Ви благодариме!
..Експрес Испорака.

Основните својства

Големина:
80x30cm Square, 100x38cm Square, 120x48cm Square, 80x30cm Round, 100x38cm Round, 120x48cm Round
Употреба:
Слики
Стил:
кинески стил
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Флорални
Дијамант форма:
Круг
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
1-30
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација Шаблон Тип
Алатки тип:
Pick-Up Алатки Вид
Дијамант сликарство Поставите Тип:
diy дијамант сликарство
кристал Детали :
Целосна Дијамант со слика колекции внатрешни детали смола честички
Колекции Везови Метод:
Целосна Везови Тип
дијамант сликарство Завршување:
Треба рачно изработени Материјал од Дијамант

Додатоци на производот