0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-27 %
Нови 5D DIY Дијаманти Дијамант Мозаик Вечер Сова Шиење Дијамант Везови Крстот Бод Икона Круг Дијамант Декорација Mural YZ592

Нови 5D DIY Дијаманти Дијамант Мозаик Вечер Сова Шиење Дијамант Везови Крстот Бод Икона Круг Дијамант Декорација Mural YZ592

DEN 264.00
DEN 361.44
Това е достапна

Количина на стоки

Answer : ___________________________ Note : Нашата дијамант сликарство нема рамка, тоа не е завршена слика, што треба да го направите тоа самите со себе. Име на производ : DIY Дијамант Сликарство Бренд : Kai Пинг Меи Парк Број на бои : 30-45 боја Користи : home / хотел / канцеларија декорација, убаво подарок Diamond материјал : смола дупчење За вежба битови : 100% полн круг дијаманти За рамковниот : без рамка, да се заврши барањето, се придржуваат до локалните набавки рамка Платно Метод : навивам за да се избегне брчки Пакување вклучува : Кристал дијаманти, печатење платно, оперативни алатка [DIY дијамант сликарство производството чекори]
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант алатка.
2. Приказ на боја на смола дијаманти по редослед на кодексот.
Проширување на врвот на лента, и ќе видите многу на соодветните боја кодирани симболи.
4. Според соодветните боја код папка, соодветните смола инкрустирани дијаманти.
5. Предлагаат сет на смола дијаманти за да се заврши побрзо.
Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртаме симболи на секоја линија, без да го напуштат местото на дијамантите.
7. Намалување на моделот на моделот и да се поврзете низата на авионот на над материјал.
Мозаик треба да бидат рамни, без пукнатини.
По добра борба, остатокот на јазот е во согласност со дијамант симбол.
10. За да се заврши на добро дијамант сликарство, ве молиме изберете соодветна рамка (ресторан не обезбеди рамка).
[DIY Дијамант Забелешка]
1. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата.
2. Се соберат на смола дијамант шема мора да се намали онлајн и потоа се сечат за да се обезбеди целокупната ефект.
[прашува]
1. Смола дијаманти не се за јадење, не дозволувајте деца да си играат, па како не, да се проголта и други несреќи.
2. Цртежите треба да се чуваат чисти, спротивно на обврзници во сила ќе бидат погодени. Ако не е прав лепливоста, можете да го користите ниска температура солидна железо за да се влијае врз нив.
Дијамантите се задржи гумите за џвакање запечатени.
[DIY дијамант сликарство карактеристики]
DIY дијаманти можат да работат и да научат да се намали стресот, да го прилагодите емоции, позитивно размислување, како и подобрување на самодовербата.
2. DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен.
3. DIY производство може да се доживее чувство на остварување, способност и упорност да се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни.
Процесот на производство е многу едноставна и може да се направи за кратко време.
5. DIY сликарство дијаманти исклучителна, пријатели и роднини го изразат благослов да го споделите.
6. DIY дијаманти на било која возраст може да го стори тоа бидејќи семејството вклучува деца, членови на семејството и греење
Почитувани, се обрне внимание! Ние продаваме дијамант сликарство е полу-готови производи не се вклучени рамка!
Ние продаваме дијамант сликарство е смола, целиот мозаик модел смола со дијамант дупчење, база на мапата со лепило фото хартија. Продажба на дијамант сликарство постои квалитетот проблем нема враќање. (На пример : производи и слики не се исти, не се очекуваат производ големина не може да се види совршен, недостатоци и други проблеми со квалитетот). Спецификација на производот во производот прирачник специјализирана во производство на голем број на смола дупчење екипаж, е исто така многу мали, треба дупчење неисправни, ви благодариме за разбирањето! Смола со дијаманти повеќе и повеќе, повеќе од 30%, дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме да бидат сигурни да се купи.

Основните својства

Големина:
25x20cm, 30x20cm, 40x30cm, 50x40cm, 60x50cm, 70x55cm, 80x60cm
Стил:
Европа
Дијамант форма:
Круг
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Бренд Име:
Каи Пинг Меи Парк
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Шаблон Тип:
Животните
Материјал:
кристал дијамант сликарство
Име на производ:
DIY дијамант embroiderys
Користете прилики:
Декоративни соба дијамант везови
слика Тип:
дијамант сликарство
Ставете дупчење област:
Целосна дијамант embroiderys
Стил:
Европски и Американски стил на дијамант везови
Дијамант форма:
Круг Дијамант Дијамантски Сликарство
Платно пакување Метод:
Навива
Pasting Област:
Целосна дијамант дијамантски везови
Пакување метод:
Хартија торба за пакување и тетрапак пакување

Додатоци на производот