0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-15 %
5D DIY Дијамант мозаик дијамант везови монистра Небесните Волкот Месечината Жена Сон дијаманти крстот бод маслото Пломба рачно производство

5D DIY Дијамант мозаик дијамант везови монистра Небесните Волкот Месечината Жена Сон дијаманти крстот бод маслото Пломба рачно производство

DEN 196.00
DEN 230.40
Това е достапна

Количина на стоки

Напомена : Ова е diy дијамант сликарство,не се заврши сликата,треба заврши со себе. Име на производ : Дијамант Везови/Дијамант Мозаик/Дијамант Сликарство Употреба : почетна/Хотел/Office/Свадба Deocration.. Image size : 30*30cm
Производство Детали : 1.Се однесува на споредба маса на платно да се идентификуваат секоја дијамант број и соодветната печатена број на платно. 2.Вметнете ја круг крајот на dotting пенкало во dotting цемент (притисни тешко да се задржи на цемент во место). 3.Користете круг крајот на пен да се држиме дијамант и малку притиснете надолу за да се отстранат било какви дополнителни цемент. 4.Солза освен делумно филм и место на дијамант на платно според соодветниот број. 5.Ако се држиме дијамант на погрешна областа на сликарството, отстранете ја дијамант со помош на пинцета. 6.По завршувањето, малку притиснете надолу на дијаманти со вашата рака или книга да се осигура дека дијамантите се цврсто прикачени.

Основните својства

Големина:
30*30cm
Стил:
Европа
Платно Пакување Метод:
Навива
Форма:
Мулти-слика Комбинација
Употреба:
Слики
Материјал:
Смола
Бренд Име:
ZgLgByCg
Дијамант форма:
Круг
Pasting Област:
Делумно
Број на Бои:
1-30
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Шаблон Тип:
Портрет
Рамка:
No

Додатоци на производот