0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
HUION Оригинални H420 Графички Цртање Дигитални Таблета 4 x 2.23 со Пенкало за Компјутер + Anti-fouling Ракавица како Подарок

HUION Оригинални H420 Графички Цртање Дигитални Таблета 4 x 2.23 со Пенкало за Компјутер + Anti-fouling Ракавица како Подарок

DEN 1593.12
Това е достапна

Количина на стоки


HUION Оригинални H420 420 Графички Цртање Дигитални Таблета 4 x 2.23" со Пенкало за Компјутер + Anti-fouling Golve како Подарок
Купи од Emgreat со Доверба! 1) Ние нудиме 1 година гаранција од датумот на купување за овој графички таблет. 2) Ако не е било кој квалитет на прашањето со таблет и додатоци кои производи не се оштетени од било вештачки фактори, ние нудиме бесплатна поправка или замена. 3)кои Било технички проблем? контакт со нас !! Нашите професионални technian е секогаш подготвена да им помогне. Кога ќе зборуваат, ние слушаме целосно : )
Опис :
Вистински HUION H420 USB Графика Цртање Таблета, активната област 4 x 2.23", може да се користи за уредување и цртање на Phot*продавница и други уредување на софтвер. Широко се користи за дизајнер, уметник, наставник, ученик, канцеларија луѓе, продажба човек, презентер, итн..
Карактеристики :
1) се Компатибилни со сите поголеми графика апликација : вклучувајќи ги и Corel Pa*nter, Core*Нерешено, Adob* Phot*продавница, Adob* Il*ustrator, Adob* Firewo*ks, Macromedia Flash, Стрип Студ*о, САИ*, Infin*те Strat*s, 3 D MAX*, Autod*sk МАЈА*, Pixol*gic ZBru*h и така натаму.
2) Функција како курсорот и одбор на екран, кога ќе се преселат на пен на аголот на одборот, на покажувачот на екранот се движи на аголот на изјави на екранот, итн.
3) Пен лизгање – Можете да се движите низ документи и Веб страници со притискање на средното копче на дигитално пенкало во текот на таблета е работна површина. (Само за Ветер*ws XP/V*ста/Правец на*ws 7, недостапен за Mac* оперативен СИСТЕМ )
4) 2048 Нивоа Пенкало Притисок; Резолуција : 4000 LPI
5) Три изразат клучеви – во, како што ја затворите страницата за моментната страница, ја зачувате моменталната страница
6) USB интерфејс, Plug & Play - не треба да инсталирате надворешни возачот, многу е удобен
7) На cordless пенкало сака вистинска боја четка - слободен боја
8) Компактни димензии и мала тежина, лесно да се носат
9) Систем Барање : За Ветер*ws 8/Правец на*ws 7/V*ста/XP, За Mac* оперативен СИСТЕМ X10.4 и над
Спецификација :
Технологија : Електромагнетни Digitizer
Активна Површина : 4 x 2.23"
Резолуција : 4000 LPI (Линија По Инч)
Извештајот го Оценувате : 200 RPS
Пенкало Притисок : 2048 Нивоа
Експрес копчиња : 3 Изразат клучеви
Читање Висина : 0.6"
Напон : DC5 V
Потрошувачка На Енергија : 0.35 W
Оперативен СИСТЕМ Поддржан од погоре : Ветрот*ws8/Правец на*ws 7/V*ста/XP/Mac* OS 10.4
Интерфејс Поддршка : USB
USB Кабел Должина : 1.5 М
Димензии : 176.6 mm x 112mm x 7.5 mm
Нето Тежина : 132g
Прста Anti-fouling Ракавица за Графички Таблет
Оваа ракавица е специјално дизајниран за оние уметници кои се користи графичка таблета за нивното создавање работа.
Направени од високо еластична lycra влакна, се одликува со голема воздух пропустливост и силен отпор затегнувачка
кои ефективно да се подобри ефикасноста на работата додека цртање на таблет, нема потреба да се грижите
оние blotted грешки било повеќе.
Содржи :
1x HUION H420 Графички Таблет
1x Дигитално Пенкало
1x USB Кабел
1x Упатство
4x Резервни Совет за Replacemet
1x Отстранување Алатка
1x Возачот ЦД
1x Anti-fouling Golve(Дар)

Основните својства

Тип:
Дигитални Таблети
Пакет:
Yes
Таблета должина:
112MM
Број На Модел На:
H420
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
HUION
Таблета Ширина:
176.6 mm
Материјал:
пластика и други
is_customized:
Yes

Додатоци на производот