0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-41 %
NEWYES 12Зелени LCD Пишување Белешка Рампа Електронски Цртање Таблета Графика e-Хартија eWriter Подароци Кодови Snapchat Стил Одбор со Торба

NEWYES 12Зелени LCD Пишување Белешка Рампа Електронски Цртање Таблета Графика e-Хартија eWriter Подароци Кодови Snapchat Стил Одбор со Торба

DEN 1132.00
DEN 1919.04
Това е достапна

Количина на стоки

Други Слични Топла Продажба на производи
NEWYES 12"Зелени LCD Пишување Белешка Рампа Електронски Цртање Таблета Графика e-Хартија e Writer Одбор Подарок за Кодови Snapchat Стил Одбор со Торба како Boogie Одбор(Зелен)
Опис На Производот
Користете го нашиот Newyes e-писател да се задржи белешки или да направи цртежи во повеќето стилски начин. Притисок осетлив LCD пишување површина го прави вашиот пишување или цртање појави без одлагање, која е исто како пишување на редовна одбор или лаптоп. И никогаш нема да се мачам за пребарување на пенкало или молив повторно. Пишување со вклучени пластични пенкало или дури и со твојот прст, и избрише со едноставен допир на избришете копче, лесно ракување и висока ефикасност. Лесен и пренослив дизајн го прави совршен за на училиште, канцеларија, за домашна употреба или друга употреба.
Карактеристики :
Притисок осетлив LCD пишување површина го прави вашиот пишување или цртање појави без одлагање.
Напишете или нерешено со вклучени пластични пенкало или било кој друг соодветен инструмент, дури и со вашиот прст!
Лесно ракување и висока ефикасност, избришете вашиот цртеж само со еден допир на избрише копчето.
Ултра-тенок и компактен дизајн, лесно да се носат и лесно може да се slided во вашиот briefcase, ранец, или други торба.
Лесен и пренослив, совршен за на училиште, канцеларија, за домашна употреба или друга употреба.
Вграден-во заменливи копчето ќелија, долго траење на батеријата до 2 години, вие не мора да се грижите за струја.
Апликации :
1. Хартија : за деловни луѓе, дизајнери, инженери, професори, студенти и лекари, итн. корисно и животната средина-пријателски.
2. Љубовта вашето семејство уживајте во вашиот живот : како семејство порака одбор да ја испорача вашата љубов на вашето семејство, може да биде ставен на маса и клупа.
3. Добар помошник за студентите : класа белешки, скици, како и научни равенки за решавање математички проблеми.
4. За да победи на почетокот : лесно да се посветам на децата пишување, калкулус, сликарство способности, научете со забава.
5. Неискажан збор : светлина и лесно да се носат, и може да се рециклира, може да глуви луѓе комуницираат полесно.
Спецификации :
Материјал : ABS
Напојување : копчето ќелија
Капацитетот на батеријата : 75m Ah
Напон : 3 V
Стандард на струјата : 0.1 м-р
Бои : бела, црна, сина, зелена, розова, црвена (Изборен)
Големина на екранот : 23.6 * 16.8 cm / 9.29* 6.61 инчен (L * W)
Објектот големина на : 28 * 18.5 * 0.48 cm / 11 * 7.28 * 0.19 инч (L * W * H)
Објектот тежина : 185g / 6.52 оз
Пакет големина : 28.5 * 19 * 0.8 cm / 11.22 * 7.48 * 0.31 во (L * W * H)
Пакет тежина : 220g / 7.76 оз
Пакет листата :
1 * LCD пишување таблета
1 * Пластични перо
1 * Магнет
1 * Боја Кутија
Newyes Пишување Таблета
Топла Продажба на Целиот T тој Wold
Newyes LCD пишување таблети се продаваат во целиот свет и се издвојува во повеќе од 30 земји и региони.
Нашите пишување таблета на висок квалитет и задоволителна услуга победи повеќе од 95% од пет-ѕвезда фалат стапка.
За Нас
Shenzen Newyes Technology Co.,LTD е основана во 2012 година, кој се наоѓа во современото меѓународно Шенжен. Newyes Технологија на Компанијата производител кој е специјализиран за истражување, развој, производство и маркетинг smart живот електронски производи.
Обезбедување На Квалитет
За основање на високо-квалитетни суровини, преку прецизност систем и прстен по прстен на квалитет, внимателно се создаде серија на LCD писмена форма на таблети.
Зошто Да Го Одберете Нас?
Купување Информации
1.Предупредување : Гушење Опасност. Со Мали Делови, не е за деца под 3 години.
2.Предупредување : немојте да се стави производот во вода.
3.Предупредување : Не само-услуга делови.

Основните својства

Е екран на допир:
No
осветлување:
No
боја:
Црна,Бела
Големина На Дисплеј:
11≥
Стрип:
No
WIFI:
No
Број На Модел На:
NYWT120
На Животниот Век На Батеријата (Час):
>24 часа
екран материјал:
Електронска Хартија
Информации За Батеријата:
Литиум Батерија
Тело Материјал:
Пластични
Капацитетот На Меморијата:
8MB
Тежина:
188g
Пакет:
Yes
Bluetooth:
No
Поддршка Тип:
txt
Димензии (WxHxD):
280*185*4.8 мм(11*7.28*0.19 инчи)
Поддржува Снимање Функција:
No
Резолуција на односот на:
640*480
Екран Тип:
Светла LCD
Бренд Име:
NeWYeS
Оперативен Систем:
Никој
Дисплеј Во Боја:
Црна Пишување
Име на производ:
LCD Пишување таблети
Бои:
Зелена
Големина На Екранот:
12 инчен
Производ големина:
280*185*4.8 мм(11*7.28*0.19 инчи)
Заменливи Батеријата:
cr2025 копчето ќелија
Применливи Употреба:
Деца, Канцеларија на Персоналот, Глуви и неми
Примена:
Цртеж Одбор, Белешки Книги, Пишување Таблета
Најдобра возраст за користење:
Над 5 години
Предупредување:
Не се погодни за деца под три години
производ тежина:
188g

Додатоци на производот