0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-15 %
Haweel За Apple Види Стакло Екран Заштитник 3D Криви Експлозија-доказ Алуминиум Работ Целосно Покривање Калено Стакло Филм 38/ 42mm

Haweel За Apple Види Стакло Екран Заштитник 3D Криви Експлозија-доказ Алуминиум Работ Целосно Покривање Калено Стакло Филм 38/ 42mm

DEN 187.00
DEN 220.32
Това е достапна

Количина на стоки


Опис
Описи
1. Ултра-тенок и одлична флексибилност. Вие не треба да се грижите дали рефлекси на вашиот види ќе забави по pasting филмот на сите.
2. Висока цврстина. Оваа калено стакло екран филм е направен од премиум калено стакло , така што може да се спречи себе од тоа да биде изгребани или искршено ефективно и континуирано. Ако скршен, со калено стакло ќе се пробие во мали парчиња кои не се остри, што го прави повеќе побезбедни за корисници.
3. Висока дефиниција. Со висока светлина пренос и слаба светлина рефлексија, филмот може да ви обезбеди со висока дефиниција на екранот исто како и обично.
4. Функционална. На екранот заштитник може да се вклопи во вашиот види добро и да се направи голема разлика на заштита на вашата види од нула,отпечаток, вода, масло, прашина, шок, се лизга и така натаму. Кога се обоени со вода, почва, кал, масло или други додатоци, може да се чисти без напор.
5.Нежен допир. Филмот има мазна површина. Дури и страните на екранот филм се чувствува непречено поради 3 D лак работ дизајн.
6. Лесен за употреба. За да го залепите филмот, само нешто што треба да направите е да се исчисти екранот темелно.
7. Издржливи. Со добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.
Инструкции За Инсталација
1. Ве молиме користете алкохол брис и микрофибер ткаенина за чистење на LCD екранот пред инсталацијата.
2. Кора на заштитен слој надвор од лепило страна.
3. Внимателно да ги усогласат стаклото на екранот.
4. Притиснете го центарот на стакло потоа лепило дел ќе се шири над сите делови без проблеми.
Предупредува
1. Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја.
2. Кога за отстранување на повторна употреба, лепило својства може да се носат надвор до степен кога на екранот заштитник нема да се придржуваат кон уредот. Тоа не е препорачливо да се повторна употреба на стакло заштитник откако е применет.
3. Користење прекумерна сила кои инсталирање или отстранување екран заштитник може да го оштети производот.
Општи Компатибилен со Apple Види Серија 2 38mm, Види 38mm/ За Apple Види Серија 2 42mm, Види 42mm Дебелина 0.2 мм Производ Големина 35*30*0.2 мм Тежина 1g
Слики
Превозот 1. Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус само Може да се проследи во Кина и не се детални следење на информации во вашата земја. 2. EMS, DHL, UPS-от, ТНТ или Воздухопловната за превозот метод се предвидени. 3. Бесплатен превозот : Бесплатен превозот за да одберете земји & различни превозот начин. Ве молиме проверете ги Превозот и Пакување листа за детали. 4. Време на испорака : EMS, UPS-от, DHL, Fedex и TNT : 3-7days. Во ретки случаи, строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, ве молиме да бидете трпеливи. 5. Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или други прашања кои се во надлежност на превозот услуга. 6. Било увозни давачки или такси се купувачите одговорност. 7. Ве молиме проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел. 8. Се чувствуваат слободни да не Контактирате со било какви прашања, ние ќе ви понуди задоволителен одговор.
Давачки & Даноци 1. Повеќето производи се предмет на плаќање на увозни давачки (на пример во САД) или други давачки и други давачки, вклучувајќи данок на додадена вредност (ДДВ) или други даноци. Ако овие се применливи, тие ќе се казни и да се утврди кога пратката е обработена од страна на применлив на царинската агенција во вашата земја. Ве молиме проверете ја вашата земја увоз политика да се разбере и да се утврди применливоста на и вашата одговорност за какви било давачки или даноци на производи купување. 2. Сите применливи давачки и даноци, доколку ги има, не се вклучени во набавната цена на вашата нарачка или трансакција.

Основните својства

боја:
38mm црна, 42mm црна, 38mm црна 2 парчиња, 42mm црна 2 парчиња
Број На Модел На:
за apple види стакло екран заштитник
Пакет:
Yes
Големина:
35*30*0.2mm
Употреба:
smart watch
Бренд Име:
haweel

Додатоци на производот