0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-8 %
2x Clear LCD Екран Заштитник, Чувар Покрие Shield Филмот на Кожата за Nulaxy 1.44 Инчен Bluetooth Радио Адаптер Accesspries

2x Clear LCD Екран Заштитник, Чувар Покрие Shield Филмот на Кожата за Nulaxy 1.44 Инчен Bluetooth Радио Адаптер Accesspries

DEN 309.00
DEN 335.52
Това е достапна

Количина на стоки


Карактеристики :
Сосема нов, Јасно Екран Заштитник, Доаѓа со ткаенина за чистење
Без вода е потребно, трае 5-10 минути за да инсталирате
Пред-намалување на натпреварот екран форма, Покривање на целосна LCD екран стакло
Анти-Нула, Штит и да го заштитите екранот од несакани гребнатини
Анти-УВ зраците, филтрираат 99% од УВ светлина од вашиот екран, како одраз на вашите очи
Намалување на-Отсјај, помогне да се минимизира досадни површината отсјај под светла
Не се меша со еден допир на екранот. Одличен карактер признавање
Лесно да се инсталира, Само-да се почитуваат, не Остава леплива остатоци по отстранети!
Да се отстрани, само кора од еден агол и полека се продолжи.
Спецификација :
Materiel : Јасно 3-слоеви PET) филм
Површина : Мазна, не rubbery се чувствувам
Дебелина : 0.12 mm (што е еднакво на нормалното печатење на хартија)
Големина на & Одговара : Пре-сече, точно ОПРЕМЕНИ со модел во листата на насловот само.
Пакет : Секоја цел доаѓа со еден ткаенина за чистење и инсталација настава
Количина : 2 парчиња екран заштитници
Инсталација Советува :
1. За да го инсталирате, ве молиме чисти вашата работна површина, се мијат рацете, чистење на екранот добро, и бидете сигурни дека не си БЕЗ ПРАШИНА, честички или lint на екранот, пред да аплицираат.
2. Повлечете го јазичето 1 за еден инч да се изложуваат на лепило страна. Лице на Екранот за Покривање на вашиот уред LCD, усогласување на Екранот Капак на горниот десен агол, место на нежно десно-лево или на врвот до дното, и полека отсвират табот 1 во исто време.
3. Земе вашето време и работат надвор од меурчиња полека до рабовите на екранот.
4. Отстрани горниот заштитна фолија со влечење на таб 2 , ова табот , ќе се отстрани горниот заштитна фолија.
Адаптерот е само за демонстрација и НЕ е вклучена за продажба.

Основните својства

Употреба:
Мобилен Телефон
На работ на работ Покриеност:
Yes
Пакет:
Yes
Бренд Име:
ickoy
Со Мало Пакет:
Yes
Карактеристики:
Нула Доказ,Лесно да го Инсталирате
Тип:
Пред Филмот

Додатоци на производот