0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
2000W 51.8 V 29AH триаголник батеријата 52V 29AH батеријата пакет со слободни торба користите panasonic 2900mah мобилен 50A BMS 2A Полнач

2000W 51.8 V 29AH триаголник батеријата 52V 29AH батеријата пакет со слободни торба користите panasonic 2900mah мобилен 50A BMS 2A Полнач

DEN 35760.00
Това е достапна

Количина на стоки


Слободна царинска такса 2000 W 51.8 V 29 AH триаголник батеријата 52 V 29 AH батеријата пакет со слободни торба користите panasonic 2900mah мобилен 50 A BMS 2 A Полнач
Напомена : Оваа батеријата може да се користи за 51.8 V 200 W-2000 W мотор
Делови се вклучени :
1.51.8 v 29ah Литиум Батерија,50 A BMS Изграден во
2.58.8 V 2 A Полначот (Со ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU AC Полнач plug ние може да понуди )
3.Бесплатни триаголник торба
Литиум батерија спецификација :
Батеријата Модел : 52 V 29 Ah
Номиналниот Капацитет (AH) : 29ah
Номинален Напон (V) : 51.8 V
Мобилен Извор Отпор (mΩ) : во рамките на 38mΩ
Мобилен Спецификација : Користите Panasonic NCR18650 PF 2900mah ќелија
Мобилен Комбинација : 10-паралелно 14-серија
Животен циклус : повеќе од 1000 циклуси
Батеријата Големина : 350*305*210*90*70*50mm
Батеријата Тежина : Околу 7kgs
Полнење :
Начин на полнење : CC/CV
Стандард наплатат Струја : 2 A
Максимален непрекинат наплатат струја : 5 A
Полнење критичниот Напон : 58.8 V
Мобилен Overcharge заштита Напон : 4.2 V
Полнење Температура Опсег : 0 - 45°C
Празнење :
Макс Постојано Испуштање Струја : 50 A
Врв за Испуштање Струја : 100 A
Испуштање на критичниот Напон : 42 +/- 1 V
Мобилен Overdisharge заштита Напон : 2.75 V
Испуштање Температура Опсег : -20 - 60°C
Безбедност Тест :
Краток Спој Безбедност Тест
Overcharge Безбедност Тест
Здроби Безбедност Тест Не оган, Нема експлозија
Потреба Од Безбедносни Тест
Истиснување Безбедност Тест
Висока Температура Безбедност Тест
Апликации : ·Електрични Возила, како што се E-велосипед, E-скутери, голф автомобил, малите електрични рамен автомобил, мотокар, чистота автомобил, електрични колички ·Електрични чамци, како што се контрола рибарски чамец ·Роботи за индустрии и воени ·Remote data transfer system ·Сателитска комуникација станица ·Он-екипаж на авиони ·Моќ алатки, како што се дупчење, сечење и полирање алатки ·Моќ снабдувач за системите за Обука, како што се Торпедо Тренер
За Испуштање порта :
Ние нудиме на овие празнење порта како што следува. можете да изберете кој сакате.
Ако немате било потребно,ние ќе испрати3 PIN Порта as default.
Исто така, може да се прилагоди на други празнење порта.
Ние користете оригинални Panasonic 2900mah ќелија
За важни превозот вести!
Напомена : Ако вашата адреса е на еден остров,ве молиме контактирајте со нас пред место цел,ви благодариме!
За Европските купувачи :
Сите парцели обично се испраќаат од UPS-от или ДПД, тоа не треба да се обрне било царинска такса.
Времето за испорака е обично 8-12 дена по испраќањето.
За Американските купувачи :
Ние ги испратите по Fed Ex или UPS-от,времето За испорака е обично 8-15 дена по испраќањето.
Понекогаш ние испрати ПРОЗОРЦИ,а понекогаш и ние испрати Fedex, ние изберете побрзо еден.
Нема потреба да се плати било царинска такса!
За Јапонија,Кореја, Индонезија ,Малезија , Singapor,Tailand, Виетнам купувачи
Ние испрати со посебни превозот метод ,времето За испорака е обично 5-8 дена по испраќањето.
За руско / Белорусија купувачи :
Ние ги испратите по CDEK. Времето за испорака е обично 12-25 дена по испраќањето.

Основните својства

Капацитет:
21 - 30Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
CYGEREEN
Напон:
51.8V
Модел:
51.8 V 29AH триаголник батеријата
мобилен:
Користите Panasonic NCR18650PF 2900mah ќелија
Капацитет:
29AH
Одговараат за моторни:
52V 200-2000W
Големина:
350*305*210*90*70*50mm
Животен циклус:
повеќе од 1000 циклуси
полнач:
58.8 V 2A Полначот(може да се прилагоди)
bms:
50A
Примена:
e-велосипед e-велосипед e-скутер ...

Додатоци на производот