0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-13 %
Црвено 32amp 380-415V IP44 Водоотпорен 3P+N+E 5pin IEC60309 ЦИЕ Машки Индустриски Спојка Електричниот Приклучок

Црвено 32amp 380-415V IP44 Водоотпорен 3P+N+E 5pin IEC60309 ЦИЕ Машки Индустриски Спојка Електричниот Приклучок

DEN 313.00
DEN 360.48
Това е достапна

Количина на стоки


Црвено 32amp 380-415 V IP44 Водоотпорен 3 P+N+E 5pin IEC60309 ЦИЕ
Машки Индустриски Спојка Електричниот Приклучок
Tpye : Индустриски приклучок Модел : SP4 Дупки : 5 Pins Номинална Струја : 32 A Заштита Класа : IP44 Оценет напон : 400 V Заземјување Позиција : 6 H Комплет материјали : Најлон 66(PA66) Фреквенција : 50-60 Hz пресек со Дијаметар : 80.7 mm Спроведување на жица дел : 4~6mm2 Сертификација : CE,CCC,TUV,Ro HS
индустриски приклучок, женски приклучок, машки приклучокот, електричен приклучок, водоотпорен приклучокот, IP44 индустриски приклучок, приклучок безбедност
Опис Главно се користи во производство на железо и челик, петрохемиската индустрија, енергија, електрични, железнички, изградба, аеродромот, рудникот, stope, пристаништа, пазари, хотели и така натаму PC приклучоци, приклучоци и спојки се изградени за екстремни услови на работење. Тие се на лесна инсталација, долг живот и висока сигурност. Тие се користат во индустријата поле. На високо-одделение пластика, најлон 66. Материјалот е исклучително добра изолација способност и тоа е нераскинливо, погоден за носене долго време траат до +120°C, отпорни од нафта, бензин и солена вода, речиси нон-стареењето,екстремно ладни-доказ и поздравниот-доказ. Сите единици не само да се справат со истиот систем, но, исто така, се целосно компатибилни со единици од истиот систем на други производители, преку каналите и јазик, заеднички за истиот поларитетот, и тогаш тоа е инсталиран лесно преку подвижен кабел менгеме,се користи безбедно и сигурно.
индустриски приклучок, женски приклучок, машки приклучокот, електричен приклучок, водоотпорен приклучокот, IP44 индустриски приклучок, приклучок безбедност
Параметар
Тест за Индустриски Приклучок & Приклучок
Превозот Овој приклучок ќе превозот од Кина Пост Воздух Пошта(во стандардно), можете исто така да изберете и други изразат компанија, како што се TNT, DHL, Fed EX, итн. Објектот ќе биде предаден во рок од 3 работни дена. Ние не сме одговорни за неосигурените лица парцели изгубиле / item оштетени во транзит. Пред да нарачате ве молиме контактирајте со нас за да потврдите вашиот склопот на испорака метод. Нормално, тоа трае 7-45 работни дена за пристигнување со авион Mail. Времето за испорака е околу 3-15 работни дена да повеќето земји ( Од Express ) : 5-12 дена да Обединетото Кралство 6-12 дена да Австралија 8-14 дена за САД / Канада 10-14 дена да повеќето земји во Европа 3-4 недели за да Италија Понекогаш тоа ќе биде подолго, поради лошите временски услови, губење на време во царинската царинење. На тој начин ве молиме почекајте трпеливо кога не го добиете вашиот објект на време. Ако не примите објект во рок од триесет дена, ве молиме контактирајте ме, и тогаш јас ќе им помогне да ги пратите на тоа. Ние ќе прогласи пониска сметка за купувачот јасно.кога купувачот мора барање на изјавуваат,pls забелешка во ред. Ви благодариме.
индустриски приклучок, женски приклучок, машки приклучокот, електричен приклучок, водоотпорен приклучокот, IP44 индустриски приклучок, приклучок безбедност
Услови за продажба
100% Задоволство Гаранција / Гаранција За Парите Назад. Ние нудиме 7 дена гаранција за враќање на парите. Ние ќе ги врати сите производи со кои не сте целосно задоволни во рок од 7 дена од денот на приемот на стоката. Сите врати производи МОРА да се во нов, resalable состојба и вклучуваат оригинално пакување. Сите прирачници, регистрација картички и додатоци МОРА да бидат вклучени. Ние веднаш ќе рефундирање на вашите куповна цена. БЕЗ прашања праша. ПРЕВОЗОТ НЕ СЕ ВРАЌА. КЛИЕНТ ПЛАЌА СИТЕ ВРАТИ ПРЕВОЗОТ. Ние не се плати за враќање превозот, ниту пак ние наплата промотивни превозот.

Основните својства

Номинална Струја:
32A
Примена:
Станбени / Општа Намена
Заземјување:
Не-Заземјување
Број На Модел На:
SP4
Заштита класа:
IP44
COLAR:
Црвена
Тип:
ЦИЕ/IEC Индустриски Приклучок
Пол & жица:
5 Pin
Тежина:
276g
Стандард:
EN/IEC 60309-2
Пол:
Машки
Материјал:
PA66
Фреквенција:
50/60Hz
Номинална Напон:
400V

Додатоци на производот