0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-15 %
VOTO AC 100 - 240V Cordless 16.8 V Електрични Шрафцигер со 2 Li-ion Батерии и Две-брзина на Вредноста Копчето за Удирање

VOTO AC 100 - 240V Cordless 16.8 V Електрични Шрафцигер со 2 Li-ion Батерии и Две-брзина на Вредноста Копчето за Удирање

DEN 1968.00
DEN 2314.56
Това е достапна

Количина на стоки


Карактеристики :
- Целосна бакар движење на моторни, со метални заштитни школка, висока брзина, висок вртежен момент.
- Оригинални адаптер(Влез : 100 ~ 240 V AC), широк напон, исто така, погодна за НАС и ЕУ.
- Со LED светло, да обезбеди погодности за работа во темнина.
- Две-брзина на вредноста копче, лесно да се префрлиш брзо и бавно опрема.
- Интелигентна контрола на брзината копче што може да се справи со брзото прилагодување совршено, без дополнителна операција.
- Вистинска A-класа батеријата, има заштита на анти-overcharge и анти-експлозија.
- Моќ индикатор светлина, лесно да се знае употребата состојбата на батеријата.
- Со копчето за контрола напред и рикверц ротација, туркање кон десно, со шрафцигер ќе ја ротирате anticlockwise; туркаат кон лево, на шрафцигер ќе ротираат на стрелките на часовникот; туркаат кон средината ќе часовникот на прекинувачот.
- Батеријата може да се отстрани лесно притиснете на копчето во тоа.
- 18 опрема вртежен момент за вас да се избере.
- ЕУ / САД приклучок (Мали цилиндар и рамни приклучок).
Материјал : Други
Боја : Сина
Тип : Cordless Шрафцигер
Бренд Име : VOTO
Шрафцигер Структура : Обликот Тип Како Пиштол
Номинална Вртежен Момент : 30 N*M
Лер Брзина : 0 - 500 r/мин (низок), 0 - 1550 r/мин (висок)
Објектот Напон : 16.8 V
Објектот Номинална Излезна Моќност : 680 W
Време на полнење : За 1 час(Во 20℃)
Работното Време : 3 - 4 Часа
Батеријата Параметри :
- Батеријата Основни : 4 јазли
- Капацитетот на батеријата : >1500 м-р
- Напон : 16.8 V
- Тековни : 1.5 Ах
- Батерија Тип : Li-ion Батерија
Адаптер Параметри :
- Модел : 168-08
- Влез : 100 ~ 240 V AC, 50 / 60 Hz
- Адаптер : САД / ЕУ
- Жица Должина : 900 MM(приближно)
- Излез : 16.8 V, 1.1 DC
Малку Носителот Начин : Шрафцигер Фати Малку
Брзина : Нема опрема прилагодливи-брзина
Апликации :
- Се стегне и се олабави завртки.
- Се стегне и се олабави ореви.
- Дупчење, како што ѕидот перфорација, дупчење дрво.
Внимание :
- Ве молиме полнење со оригинални адаптер.
- Полнење во 10 ~ 40 ℃ околина. Најсоодветниот полнење температура е 20 ~ 25 ℃.
- Полнач со сигурносен уред, батеријата автоматски ќе се отсечени енергија кога полните целост.
- Да не се дозволи нечистотии да го внесете го полначот врска дупка.
- Не расклопување на батеријата и полначот.
- Не направи батеријата краток спој.
- Не се фрли на батеријата во оган.
- Кога вчитување на шрафцигер во чак без прекинувач, заостри ракав соодветно за да се избегне малку лизгање.
1 x Cordless Шрафцигер
1 x Малку
2 x Батеријата
1 Адаптер x
1 x Упатството за

Основните својства

Бренд Име:
VOTO
Тип:
прецизност шрафцигер
Извор На Енергија:
Батеријата
Број На Модел На:
-
Номинална Напон:
16.8 V
Фреквенција:
-
Номинална Влезна Моќност:
-
Max. Вртежен момент :
-
Димензии:
-
Тежина:
-
is_customized:
Yes
Употреба:
Дома, DIY

Додатоци на производот