0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-10 %
12V да 24V 1А 2А 3А широк влезниот DC-DC Конвертор Регулаторот Автомобил Чекор до зголемување модул за напојување бесплатен превозот

12V да 24V 1А 2А 3А широк влезниот DC-DC Конвертор Регулаторот Автомобил Чекор до зголемување модул за напојување бесплатен превозот

DEN 482.00
DEN 535.20
Това е достапна

Количина на стоки

12 V да 24 V1 A 2А 3А широк влезниот DC-DC Конвертор Регулаторот Автомобил Чекор до зголемување модул за напојување бесплатен превозот
Влезен напон : 9 V ~23 VDC
Стабилен излезен напон : 24 VDC
Излезна струја : 1А 2А 3А
Се конвертира ефикасност : до 95% со полно оптоварување, 97% со половина оптоварување
Водоотпорен : IP68
100% Anto-шок
1 година гаранција
Во текот на струја, во текот напон заштита
Во текот-топлина, прекин, краток спој, обратна поларитетот заштита
100% целосна моќ
Големина 58*40.5*22 MM
Нето тежина : 97g
Материјал на случај : Пластични
1 x DC Buck Конвертор (12 VDC да 24 VDC 1А 2А 3А конвертор ). Примена : мотор,автомобил аудио,автомобил GPS,предводена автомобил екран,клима уред, вентилатор, соларна енергија уред,DVD,led светло,и други електрични апаратот.
Пазарот на конвертор се користи во повеќето црна насликани железо школка. И овој производ се користи за прецизни кастинг Алуминиум Легура школка, одлична дисипација на топлина солидна епоксидна смола! Theentire печат ленти земјотресот, не се плаши од влага инвазија, тешка вибрации, долготрајната употреба на стабилен и сигурен квалитет!
тоа е одлично за тркачки автомобил и секое празнење систем се хранат со батерија директно. тоа може да се одржува стабилна на излез. еден од намената е да биде напојување на BMS.
Примена :

Основните својства

Стандард:
1А, 2А, 3А
Продолжување Должина На Кабел:
0.5 m
Бренд Име:
QNBBM
Номинална моќност:
24W
Заштита Од Преоптоварување:
Yes
Поддршка За Брзо Полнење:
No
Места Број:
2
Примена:
Комерцијални,Индустриски,Станбени / Општа Намена
Синхрони Исправање Технологија:
No
Под контрола се Префрлите:
No
Номинална Струја:
24V1A НАДВОР
Број На Модел На:
DG122401
Господар Префрлате:
No
Заземјување:
Стандард Заземјување
Surge Protector:
No
WIFI:
No
Тип:
Електричниот Приклучок
Номинална Напон:
12V ВО
Излезна Моќност:
24W
Примена:
мотор,клима уред, фан..
Водоотпорен:
IP68
Излезна Струја:
1A
Влезен Напон:
9-23VDC
стабилен излезен Напон:
24VDC

Додатоци на производот