0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-25 %
2 парчиња 6.5 Инчи 180W 3 Начин Автомобил Hifi Звучник Коаксијален Рог Целосен Опсег на Фреквенција Авто Автомобилската Стерео Аудио Музички Звук Звучник

2 парчиња 6.5 Инчи 180W 3 Начин Автомобил Hifi Звучник Коаксијален Рог Целосен Опсег на Фреквенција Авто Автомобилската Стерео Аудио Музички Звук Звучник

DEN 1360.00
DEN 1812.96
Това е достапна

Количина на стоки


Опис
Карактеристики :
- Висока чувствителност, висок глас резолуција, деталите на комплетен опис на јасни.
- Висока густина магнет, силен глас перформанси, употребата на воздушната магнети, моќ целост.
- Повеќе излез, treble, алто, бас,Три-бенд изедначување, јасна и полна со treble, меки и убаво е да се слушне, бас мирен и моќен, силен експлозивни.
- Висока излезна моќност, погоден за различни музички стилови, популарни класични,џез, кантри, рок,тоа може да биде многу добра контрола.
- Влага-доказ, рог PP гума и шприц carcass ефикасно влага-доказ, намалување на нарушување.
- Универзална nondestructive поддршка различни модели инсталиран.
- Висок степен на звук намалување, HIFI-ниво на искуство, фаза одбор да уживаат во стерео опкружуваат, технологија и playability и двете.
- Силна и цврста слив, говорникот материјал прагматични, единствен дебелина на челична рамка, за да обезбедат звук и дебели звук. Силни перформанси во ниска treble.
- PP инјектирање слив, природни гума дијафрагмата, целосна флексибилност, може да се изврши и сите видови на музика.
- Употребата на висока температура чист бакар сребро калем, голем дијаметар, висока ефикасност проводници звук, се минимизира искривувањето.
- Рог терминали симетрични правила за да се обезбеди симетрични терминали, поедноставување на инсталација чекори за ефикасно да ја вметнете во право, многу едноставно, на површина од алуминиум, висока ефикасност спроведување.
- 3 начин, се однесува на treble, бас, alto.
Модел : PZ-6522 C
Материјал : Метал + Магнет + Пластика
Боја : Црна
Применливи Модели : Универзална
Напон : 12 V
Нарушување : Помалку Од 1%
Отпорност : 4 Ω
Ефективен Проток : 65 Hz-20 KHz
Магнет Спецификации : 7010 Феритни
Максимална Моќност : 180 W
Номинална Моќност : 80 W
Тапан : PP Инјектирање
Дијафрагмата : PP Гума Опкружувачки
Вкупна Висина : 70 MM
Инсталација Длабочина : 50 MM
Говорникот Дијаметар : 160mm
Инсталација Дупка со Дијаметар : 160 MM
Производ Големина : 6.5 Инчи
Звучен Филм : PEI
Осетливост : 91d B
Номинална Моќност : Ru Порцелански Пакетот вклучува
2 x Говорникот
2 x Говорникот Линија
1 x Pack Инсталација на Завртки
2 x Говорникот Нето Маска
1 x Упатство
НИЕ и Ветуваме на :
1. Сите производи се brand new од hi-tech фабрика директно. па ние може да ги продаваат на големо цена.
2. Пред да се испраќаат надвор на производи, ние ќе го пробате и да направите двоен се провери, така што може да се обезбеди квалитетот на производот.
3. Сите производи се гарантира со 1 година гаранција која за поправка, враќање или замена. Ако имате било какви користење на проблем или незадоволителна со нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе се консултира со проблеми со искреност. па ве молиме да бидат сигурни да се направи шопинг во нашата продавница.

Основните својства

Тип На Објект:
Јазик
Говорници Видови:
Говорници Поставува
Објектот Големина:
6.5 инчи
Аудио Чувствителност:
91dB
Автомобил Направи:
Универзална
Материјал Тип:
Метал + Магнет + Пластика
Напон:
12V
Име На Модел:
PZ-6522C
Од Моќ:
180W
Боја Име:
Црна
Бренд Име:
puzu
Број На Модел На:
LVC_CAU_415
Ефективен Проток:

Додатоци на производот