0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
ET7190Kits возило OBD2 развој на алатка за развој одбор, ЕКИ симулатор

ET7190Kits возило OBD2 развој на алатка за развој одбор, ЕКИ симулатор

DEN 6239.52
Това е достапна

Количина на стоки

Се препорачува корисниците да го купат 2 парчиња во исто време, еден за да се користат како алатка, а друг за развој на програмата! Функцијата на развој одбор
1. корисникот целна одбор може да биде директно поврзан со развојот на одборот за две развој.
2. со ET7190 Kits алатка софтвер за различни ЕКИ модули симулација, пакет стружење OBD2 симулација.
3. 1850 VPW, J1850 PWM целосна функција и автобус мониторинг на податоците.
4. МОЖЕ да ISO15765/J1939/TP2.0 целосна функција и автобус мониторинг на податоците.
5. IS014230 ISO9141 KW1281 J1708 LIN целосна функција и автобус мониторинг на податоците.
6. моќен К-линија логиката : кога грешка дијагноза инструмент комуницира со ЕКУ, тоа е лесно да се добие иницијализација на време секвенца кога посебен дијагностички инструмент не е внесен. Физички автобус поддржани од страна на развој одбор
1. двојна линија со голема брзина МОЖЕ, максимална 1 MBPS стапка.
2. една линија МОЖЕ да се
3. J1850 VPW автобус
4. J1850 PWM автобус
5. К1/K2 автобус и компатибилен со SCI автобус
6. SAE J1708 автобус К-линија логика анализа
1. К линија секвенца е intuitionistic екранот, која е брза и едноставна за специјална дијагностика анализа.
2. е погодна за собирање на сите К-линија податоци под 50kbps baud rate (курс). ЕКИ симулација
Функционална заврши OBD дијагнози на ECU симулација функција. Било која апликација на протоколот може да биде симулиран за ISO9141-2/ISO14230 (KWP2000) /J1850 VPW /J1850 PWM /ISO15765. На иницијализација на процесот и одговор на податоци може да биде целосно прилагодени, кои може да симулираат сите видови на модули како што се OBD2/ENG/ABS/СРС на возилото. Кога ET7190 се користи за да се симулира ЕКИ, работното време, редослед не е точно и стандардизирани. За време на симулацијата се кандидира, сите влез и излез на податоци рамки може да биде снимен во мониторот главниот прозорец Различни протокол за тестирање и следење
1. како пренос на различни протоколи, прими тест терминал.
2. стекнување на автобус податоци за обратна студија на протоколот.
3. функцијата на секој регистарот на ET7190 е тестиран, и функцијата на регистарот можат да се разберат побрзо и сеопфатно.
Подетални информации ве молиме да се најавите : autoelectric

Основните својства

Бренд Име:
MLLSE

Додатоци на производот