0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
4k HDMI Матрица 8x8 HDBaseT продолжен CAT5e/6/7 100 поддржува HDMI2.0 HDCP 2.2 4K 3D 1080p IR RS232 EDID управување со

4k HDMI Матрица 8x8 HDBaseT продолжен CAT5e/6/7 100 поддржува HDMI2.0 HDCP 2.2 4K 3D 1080p IR RS232 EDID управување со

DEN 138556.80
Това е достапна

Количина на стоки


4k HDMI Матрица 8x8 HDBase T продолжен CAT5e/6/7 100 поддржува HDMI2.0 HDCP 2.2 4 K 3 D 1080p IR RS232 EDID управување со
1.Вовед
На HDBase T 8x8 HDMI Матрица со истовремено CAT5e/6/7 и HDMI излези поврзува осум HDMI извори на шеснаесет прикажува. Оваа матрица карактеристики осум HDMI излези и секој HDMI осум се одразува да се обезбеди МАЧКА-Кабел излез која работи истовремено. Таа поддржува пренос на видео (резолуции до 1080p Full HD и 4 Kx2 [email protected] Hz) и поддржува висока резолуција дигитален аудио формати како што се LPCM 7.1 CH, Dolby True HD, Dolby Digital Plus и DTS-HD Master Audio. Поврзете HDBase T Приемник за секој од МАЧКА-Кабел излези за да се прошири на HDMI сигнал до 328ft/100 (100 Верзија) или 230ft/70m(70m верзија)за мулти-соба конективност. Таа работи со Blu-Ray плеери, Set-Top кутии, домашно Кино Компјутери и конзоли за играта која се поврзете HDMI екранот. Секој изворен код е достапен на сите времиња од страна на било која се прикаже со избирање на тоа преку доставени IR-Далечински Управувач, RS-232, TCP/IP или со користење на копче копчиња на предниот панел. Овој уред поддржува High Definition Аудио и 3 D сигнал компатибилност.
2.Карактеристики
l HDMI влез поддржува : HDMI2.0, HDCP 2.2 и DVI1.0 во согласност
l ја Поддржува HDMI ™ 3 D помине преку
l ја Поддржува резолуции од VGA~WUXGA и HD резолуција од 480i~1080p~4 Kx2 [email protected] зависност од EDID settings
l ја Поддржува пренос растојанија до 328ft/100 (100 Верзија) или 230ft/70m(70m верзија) преку CAT5e/6/7 кабел
l Поддршка ПО функција
l ја Поддржува истовремено HDMI и МАЧКА излези
l ја Поддржува wideband IR(30-60 Khz) матрица system, IR транспорт каналот може да биде напред или назад. И поддржува GLOBAL IR влез и излез.
l ја Поддржува RS-232, далечински управувач, на панел контрола и TCP/IP Контрола
l ја Поддржува smart EDID управување со
l ја Поддржува Дигитални Аудио и стерео аудио излези
l Поддршка bi-directional IR& RS232 контрола
l ја Поддржува HDBase T LAN Служат функција
l ја Поддржува LPCM 7.1 CH, Dolby True HD, Dolby Digital Plus и DTS-HD Master Аудио пренос
3.Пакет Содржина
l HDBase T 8x8 HDMI Матрица1 PCS
l HDBase T Приемник-8 PCS
l AC кабел-1 PCS
l Операција Упатство1 PCS
l Wideband IR Tx кабел-9 PCS
l Wideband IR Rx кабел-10 PCS
l HDMI Матрица IR-Далечински1 PCS
l Монтажа уши(Матрица на)2 ПАРЧИЊА
l Монтажа уши(Приемник)-16 PCS
l RS232 кабел1 PCS
4.Спецификации
Видео Проток 297 MHz[10.2 Gbps]
Поддржува Видео Резолуција 480i,576i,480p,576p,720p,1080i,
1080p24/30/50/60,4 Kx2 [email protected];
Влезни Порти 8×HDMI, 10×IR Приемник, 1×RS-232,
1×RJ-45(Контрола),8× RS232
Излезни Порти 8×CAT5e/6/7, 9×IR Blaster, 8×HDMI
8×Аудио,8×Дигитален аудио
HDMI конектор Тип На 19 pin женски
RJ-45 конектор НИЕ/СС 8 P8 C
3.5 mm конектор (TX и RX) IR Приемник/IR Blaster
ESD Заштита на Човековите тело Модел :
± 8k V (Air-јазот празнење)
± 4k V (Контактирајте со празнење)
Напојување AC 100~240 V 50/60 Hz
Димензии 440 mm (W) x 362 mm (Д)×88 mm (H)
Тежина 6.7 Kg
Шасија Материјал Метал
Silkscreen Боја Црна
Температурата на работа 0 ºC~40 ºC/32 ºF~104 ºF
Складирање Температура -20 ºC~60 ºC/-4 ºF~140 ºF
Релативната Влажност 20~90 % RH (не-кондензирање)
Потрошувачка на енергија На 100 W(макс)/0.5 w(на Мирување)
5. ПАНЕЛ ФУНКЦИИ
5.1 Предниот Панел
1. LCM : Прикажува информации за секој влез и излез на поставување и EDID управување .
2. МО : IR Приемник прозорец (го прифаќа далечински управувач сигнал на овој уред само).
МОЌНОСТ : Притиснете на ова копче за напојување на уредот за вклучување/исклучување. LED ќе го осветлуваат зелена кога на власт е вклучено, црвеното кога тоа е во "Standby" режим.
ЗАКЛУЧУВАЊЕ : Притиснете на ова копче за да го заклучите сите копчиња на панелот, притиснете повторно за да го отклучите.
3. ИЗЛЕЗ/ВЛЕЗ : Притиснете за ИЗЛЕЗ и ВЛЕЗ копче за да го изберете излез соодветниот текст.
На пример : Притиснете OUPUT СИТЕ>INPUT 1, На ИЗЛЕЗ A/B/C/D/E/F/G/H ќе биде поставено на ТЕКСТ 1.
Притиснете. ПТП копчето, На ИЗЛЕЗ A/B/C/D/E/F/G/H ќе соодветните ТЕКСТ 1/2/3/4/5/6/7/8.
4. EDID : Smart EDID менаџмент, LCM ќе се прикаже на EDID операција.

Основните својства

Должина:
HDMI matrix 8x8
Примена:
Проектор,DVD Плеер,Мултимедијални,Телевизија,Камера,ТВ КУТИЈА,Монитор,Компјутер,Засилувач
Пол:
Машко-Машки
Конектор Б:
HDMI
Број На Модел На:
HDBaseT 4*4 HDMI Матрица над CAT5e/6/7
оклопна:
Не-Заштитени
Пакување:
картонска кутија
Пакет:
Yes
Конектор A:
HDMI
Тип:
HDMI Кабли
верзија:
hdmi 2.0 на
Бренд Име:
Playvision
Надворешниот Дијаметар:
HDMI Matrix 8x8 with HDBaseT extended
Функција:
HDMI2.0
Видео Пропусен Опсег:
297MHz[10.2 Gbps]
Поддржува Видео Резолуција:
480i,576i,480p,576p,720p,1080i, 1080p24/30/50/60,[email protected]
Влезни порти:
8xHDMI, 10xIR Приемник, 1xRS-232, 1xRJ-45(Контрола),8xRS232
Излезни Порти:
8xCAT5e/6/7,9 xIR Blaster,8xHDMI
Напојување:
AC 100~240V 50/60HZ

Додатоци на производот