0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
2.4 GHz CP2102 Микро USB Dual-mode Безжичен WIFI, Bluetooth ESP-32 ESP32 ESP-32S Развој Одбор Модул Слични ESP8266

2.4 GHz CP2102 Микро USB Dual-mode Безжичен WIFI, Bluetooth ESP-32 ESP32 ESP-32S Развој Одбор Модул Слични ESP8266

DEN 289.44
Това е достапна

Количина на стоки


start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140
Опис :
ESP32 е веќе интегриран антени и АНТЕНСКИ balun, моќност засилувач, ниски-бучава засилувачи, филтри,
и моќта за управување модул. Целиот решение зема најмалку износот на печатени коло област.
Овој одбор се користи со 2.4 GHz dual-mode Wi-Fi и Bluetooth чипови од TSMC 40nm ниска моќност технологија,
моќ и RF својства најдобри, која е безбедна, сигурна, и тенденција за различни апликации.
Карактеристики :
Високи перформанси-цена сооднос
Мал волумен, лесно embeded на други производи
Силна функција со поддршка LWIP протокол, Freertos
Поддршка на три начини : АП, СТА, и се П+СТА
Поддршка Lua програма, лесно да се развие
Пакет :
1 x ESP32 Развој Одбор

Основните својства

DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
diymore
Број На Модел На:
012385
ОЕМ:
diymore

Додатоци на производот