0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
DC 0-200V 10A 0.28 ПРЕДВОДЕНА Voltmeter Ammeter Црвена+Сината / Црвената+Црвени LED Напон Тековната Тестер Метар За Автомобил

DC 0-200V 10A 0.28 ПРЕДВОДЕНА Voltmeter Ammeter Црвена+Сината / Црвената+Црвени LED Напон Тековната Тестер Метар За Автомобил

DEN 143.52
Това е достапна

Количина на стоки


start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140
Карактеристики
Висока прецизност, четири дигитален дисплеј
Работен напон : DC 4 V-28 V
Работат на струјата :
Дисплеј : 0.28" Два сина боја и црвена
Мерен опсег за : DC 0-200 V 0-10 A Изградена-во шант
Освежете го оценувате : за 1 S / 3times
Оперативен температура : -10 до 65 C
Работен притисок : 80 до 106 k Pa
Големина : 48x29x20 mm
Актуелни : Опсег x 0.08%+Две децимални точки
Напон : Опсег x 0.08%+Две децимални точки
За ожичување
Црвена линија тенка : напојување+
Црвена линија (дебела) : ВО+, сегашниот текст
Жолта линија (дебела) : PW+, мерење терминал напон текст positiv
Црна линија дебели : COM, заеднички measurin
Забелешка : ве Молиме следете ги жици дијаграм, посебно внимание, на оптоварување може да се поврзе само позитивни, не негативни! Инаку горат маса!
Пакет :
1 x 200 V 10 A DC Дигитален LED Amp Volt Метар

Основните својства

DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
diymore
Број На Модел На:
030263/030264
ОЕМ:
diymore

Додатоци на производот