0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
WAVGAT Кревање притисок модул постојан притисок постојан струја течен кристал LCD дигитален дисплеј voltmeter тековната метар

WAVGAT Кревање притисок модул постојан притисок постојан струја течен кристал LCD дигитален дисплеј voltmeter тековната метар

DEN 360.00
Това е достапна

Количина на стоки


учк-зголемете модул константен напон постојан струја, LCD дигитален voltmeter ammeter прилагодливи долар се зголеми
Buck-зголемете модул (константен напон постојан струја LCD верзија)
1. Производ истакнува :
1.1 LCD влез и излез напон, излезна струја излезна моќност;
1.2. Текст анти-обратна заштита, обратна врска ќе не изгори;
1.3. Може да биде чекор-up и чекор надолу, излезниот напон 0.5-30 V произволни регулатива, со ограничување на тековната 0-4А-произволни регулатива;
1.4 излез против-упад, на наполнетост на батеријата без дополнителни анти-рефлукс диоди;
1.5. Копче за контрола излез за вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ НА статусот, и можете да го поставите на моќ-на стандардно е ВКЛУЧЕН или ИСКЛУЧЕН;
1.6. Растечки и со опаѓачки чип користи како главен контролор, надворешни 60 V 75 A MOS цевка како прекинувач, двојно 60 V 5 A SS56 Schottky исправање, 60 V напон вредност, супериорен во однос на пазарот незрели XL6009 / LM2577 програма (многу Уред притисок вредност не е доволно, MOS цевка и Schottky диоди притисок вредност мора да биде поголема отколку на текст плус влезен напон вредност);
1.7. Излез бран се мали, LC филтер;
1.8. Со топлина мијалник, испрати модул поддршка изолација колона.
2. Производ параметри :
Влезен напон : 5.5-30 V (влезен напон 5 V, можете нормално да се постигне buck-зголемете, но напон и струја метар вредности не се точни; помалку од 4.7 V, undervoltage заштита)
Излезен напон : 0.5-30 V
Излезна струја : долгорочно стабилна работа во 3А, зајакнување на топлина може да се постигне 4А -
Излезна моќност : 35 W природни ладење, дисипација на топлина за да се подобри 50 W
Напон резолуција на екранот : 0.05 V
Сегашната резолуција на екранот : 0.005 На
Конверзија ефикасност : околу 88%
Мек старт : Yes (многу моќен со оптоварување стартување, стартување на телефонот може да не успее)
Текст обратна заштита : Да
Излез анти-упадот : Да
Краток спој заштита : да
Работна фреквенција : 180 KHZ
Големина : L * W * H 66 * 48 * 21mm
Монтажа дупка : 4mm во дијаметар
Тежина : 46g
3. Функцијата Опис :
3.1. Модул има ВО / НАДВОР, ON / OFF две копчиња : ВО / ОД копчето за да го вклучите влезен напон и излезен напон екранот, долго притиснете за да се префрлите на излезна струја излезна моќност дисплеј; ON / OFF копче за контрола излез НА вклучено или ИСКЛУЧЕНО, долго притиснете го Поставите на моќ на стандардниот излез статусот е ВКЛУЧЕНО или ИСКЛУЧЕНО.
3.2.CC е тековната поставување potentiometer, стрелките на часовникот ротација, може да го зголеми постави ја тековната, кога оптоварување тековната достигне постави ја тековната, внесете постојана моменталната состојба, CC постојан струја индикатор (црвена) се пали; правото на CV-то е напон поставување Potentiometer, стрелките на часовникот ротација, може да се зголеми на излезниот напон. НА индикатор е излез на статус индикатор, кога излезниот напон е за, инаку надвор.
4. Како да го користите :
4.1. Се користи како обичен buck-зголемете модул со текот тековната заштита способност
(1) Прилагодување на CV константен напон potentiometer така што излезниот напон достигне напон што сакате.
(2) Мерката на излез краток спој моментално со 10 A тековната метар (поврзете два тест води директно до излез крајот), и да се приспособат на CC постојан струја potentiometer да се направи излезна струја дофат на претходно во текот тековната заштита вредност. (На пример, ако е тековната вредност прикажани од страна на multimeter е 2 A, максимална струја само ќе стигнат до 2 A кога ќе користење на модулот. Кога на струја го достигнува 2 A, црвениот константен напон и постојан струја LED е за, инаку ДОВЕДОА е исклучите)
Внимание : Кога ја користите во оваа држава, ќе има пад на напон од 0 ~ 0.2 V се должи на актуелните земање отпорник на излез.

Основните својства

Бренд Име:
WAVGAT
Состојба:
Нови
Напон:
.
Моќ Дисипација:
.
Температурата На Работа:
-40°-+85°
Број На Модел На:
Кревање притисок модул
is_customized:
Yes
Тип:
електронски модул
Примена:
експериментални модули
Пакет:
модул

Додатоци на производот