0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
1PCS Mini360 Мини-360 модел чекор надолу моќ модул DC-DC ниска моќност модул возило напојување - Подобро отколку LM2596

1PCS Mini360 Мини-360 модел чекор надолу моќ модул DC-DC ниска моќност модул возило напојување - Подобро отколку LM2596

DEN 19.20
Това е достапна

Количина на стоки


Опис
Име на модел : Мини-360 (ултра мала големина на DC-DC синхрони rectifier buck модул
Модул Својства : не-изолирани buck
Исправање : синхрони исправање
Влезен напон : 4.75 V-23 V
Излезен напон : 1.0 V-17 V
Излезна Струја : намалување на вредноста на 3А, долго 1.8 А
Конверзија ефикасност : 96% (максимум)
Префрлување Фреквенција : 340 KHz
Излез бран : 30m V (не-оптоварување)
Оптоварување регулатива : ±0.5%
Напон регулатива : ±2.5%
Работна температура : -40 Centigrade to +85 Centigrade
Надворешни димензии : 17 * 11 * 3.8 (L * W * H) (mm)
Карактеристики : Употреба integrally моделирани моќ inductor и синхрони rectifier контрола чип, помали и поефикасни.

Основните својства

Бренд Име:
SZFYDOSH
Состојба:
Нови
Тип:
Мини-360
Примена:
моќ модул

Додатоци на производот