0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-25 %
Промет на големо со бесплатен превозот >>Зачудувачки! близнаци бела образован бисери dangle обетки

Промет на големо со бесплатен превозот >>Зачудувачки! близнаци бела образован бисери dangle обетки

DEN 564.00
DEN 752.64
Това е достапна

Количина на стоки


Бисер е само гем создадена од страна на живо суштество. Со повеќе од 5000 години историја во историјата на човештвото, бисер е "кралица на бисерите". Од античките цареви, на член на кралското семејство и познати личности од денес, бисери се обожава како знак на богатство и исклучителна вкус.
- Во денешно време, свежа вода за бисери стануваат се повеќе и повеќе модерни за луѓе од целиот свет. 95% од свежа вода за бисери се одгледува во Кина. Годишното производство е околу 1500 тони.
- Со одличен квалитет и прифатлива цена, слатководни бисер стана популарна алтернатива на Јапонски Akoya бисер и јужна море бисер. Свежа вода бисер создал обновена во мода бисери светот како прифатлива алтернатива на скапи saltwater бисери, како Akoya, Јужна Море Бисер и Tahitian Бисер.
Грижа за Вашиот Бисери
Дури и образован бисери со подебели облоги се повеќе кревка отколку повеќето други скапоцени камења, па ќе мора да се справи со нив внимателно да ги задржи во најдобра состојба.
Вашиот бисери ќе остане почиста ако ги стави на откако ќе ја намачкате вашата шминка и парфем.
Избрише вашиот бисери со мека, lint-слободен крпа, веднаш штом ќе ги однесе надвор. На крпа може да биде навлажнета со вода или тоа може да биде сува. Ако влажна, дозволете бисери да се исуши пред да оставајќи ги настрана.
Валкани бисери може да се чистат со благ сапун и вода решение.
Никогаш не се чисти вашиот бисери со решенија кои што содржат амонијак или груби детергенти.
Не се стави бисер накит во ултразвукови почиста.
Не користете абразивни средства за чистење или бришење бисери со абразивни крпа. И двете можат да се носат далеку nacre слој, оставајќи го ви со обична потрага мушка.
Чување Бисери
Не чувајте вашиот бисери со други накит, бидејќи тие може да биде изгребани лесно кога на метал или скапоцени камења се тријат од нив. Најдете посебен слот во вашата кутија за накит од бисери, или чувајте ги во мека торба направени од chamois или на друг не-абразивен материјал.
Вашиот парична казна бисер ѓердани треба да се restrung периодично, така што ќе бидете сигурни дека на свила или најлон мозок ги држи во добра форма.
Restring Вашиот Бисери И Чвор За Безбедност
За да се спречи влакно кршење, тоа е добра идеја да имате на вашиот бисери restrung периодично-можеби еднаш годишно или па ако се носат на нив често. Knotting на влакно помеѓу секој бисер ќе се спречи сите бисери од испаѓање на влакно во случај на влакно паузи. Исто така, knotting спречува бисери од триење од еден на друг и предизвикувајќи штета. Малку грижа може да оди на долг пат кон осигурувајќи дека вашите бисери остане безбедно и светла за годините што доаѓаат! Нашиот бисер ѓердани се сите заврзана.
БИСЕР ЗОНИ w о 6 години искуство во свежа вода перл круг во Кина, ние нудиме целосен спектар на Бисер Накит со највисок квалитет и многу поволни цени. Сите наши e Bay наведени предмети се наоѓаат во нашата работилница во Кина.
Ние купите големо количество на бисер од бисер земјоделците директно, па нашите трошоци се добро контролирани. Ние потоа да помине големи попусти за нашите клиенти на e Bay. Тоа значи дека сите наши клиенти на e Bay ќе уживаат во предност. Како не се агент вклученоста, нашите бисери се на ниска цена и со ист ред квалитет како оние што се продаваат во high-end накит продавници.
Секое парче на нашата казна Бисер Накит е внимателно дизајниран од страна на нашите талентирани дизајнери и рака-заврзана во нашата работилница. Затоа, за купување од нас значи купување директно од изворот со разумна цена.
Ние добредојдовте на мало, трговија на големо и кориснички налог. Ние се одржи на огромен бисер инвентар и имаат нови пристигнувања секоја недела.

Основните својства

Earring Тип:
Капка Обетки
Тип На Објект:
Обетки
Парична казна или Моден:
Моден
Стил:
Класичен
Обликотшема:
Круг
Материјал:
бисер
Бисер Тип:
Слатководни Бисери
Пол:
Жените
Метали Тип:
Сребро.
Број На Модел На:
ААА

Додатоци на производот